plende

Erasmus + na rok 2023 - nowe perspektywy

Koordynatorzy programu Erasmus + z Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych, Pani Olga Reva i Pan Tomasz Mendrek w dniu 22.11.2022 r. wzięli udział w pierwszym z cyklu spotkań dotyczącym oferty programu Erasmus+ dla szkolnictwa wyższego w ramach konkursu wniosków na rok 2023, które odbyło się w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego.

Celem spotkania było przedstawienie informacji o zasadach realizacji mobilności europejskiej i pozaeuropejskiej oraz projektów Partnerstw współpracy i innych typów projektów (m.in. wspólne studia, budowanie potencjału w sektorze Szkolnictwa wyższego, Jean Monnet) skierowanych do sektora Szkolnictwa Wyższego.

W ramach spotkania poruszono takie tematy jak:

  • Erasmus + InnHUB i możliwości programu Erasmus + i EKS (Julia Czubek, Erasmus + InnHUB Gdańsk),
  • Projekty mobilności – typy projektów, ich charakterystyka oraz wyzwania (Renata Decewicz, Zespół Szkolnictwa Wyższego, Narodowa Agencja programu Erasmus + i Europejskiego Korpusu Solidarności, NA),
  • Charakterystyka Partnerstw współpracy dla szkolnictwa wyższego (Beata Skibińska, Dyrektor Biura Szkolnictwa Wyższego, NA),
  • „Jak wnioskować realizować projekt dofinansowany z programu Erasmus+?” - na przykładzie projektu typu Partnerstwo strategiczne w szkolnictwie wyższym pt. „Affective loop in Socially Assistive Robotics as an intervention tool for children with autism”,
  • Projekty centralne dla szkolnictwa wyższego w konkursie 2023: wspólne studia Erasmus +, budowanie potencjału dla szkolnictwa wyższego, Jean Monnet, sojusze na rzecz Innowacji, Uniwersytety Europejskie (Beata Skibińska, Dyrektor Biura Szkolnictwa Wyższego, NA)
  • Szkolenia międzynarodowe Erasmus + (TCA) (Renata Decewicz, Zespół Szkolnictwa Wyższego).

Zorganizowane wydarzenie było doskonałą okazją do zapoznania się z nadchodzącymi wyzwaniami, nowymi perspektywami w ramach programu Erasmus+, a także z poszczególnymi obszarami nowych programów, w które Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych mogłaby się zaangażować w najbliższej przyszłości.

Poniżej zamieszczamy link do oficjalnej, polskiej strony programu Erasmus +, na której można poznać szczegóły tematów poruszonych na spotkaniu.

https://erasmusplus.org.pl/sektory?sector=3

W przypadku pytań dotyczących programu Erasmus+, w szczególności związanych z nowym konkursem wniosków na rok 2023, zapraszamy do kontaktu z koordynatorami projektu osobiście (budynek C, pokój 020) drogą mailową lub telefonicznie:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 451 177 575    

 20221122 15414320221122 15420920221122 145435

Facebook

Newsletter

Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności

Kontakt

Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych

82-300 Elbląg, ul. Lotnicza 2

© Copyright AMISNS 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.