Aktualności

uczelnia

Nagrodzeni przez Prezydenta Elbląga

Dziesięciu laureatów w dziewięciu kategoriach odebrało Nagrody Prezydenta Elbląga za rok 2021. Wśród laureatów znalazł się Dział Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, nagrodzony w kategorii Ochrona Zdrowia. Laur odebrał dr Przemysław Wołoszyn koordynator Działu Ratownictwa Medycznego oraz wykładowca Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych.  

Praca członków Zespołów Ratownictwa Medycznego od zawsze związana była z podwyższonym ryzykiem. Szczególnego znaczenia nabrało to jednak teraz, gdy na całym świecie trwa walka z koronawirusem, a warunki pracy stały się wyjątkowo trudne. Od początku pandemii schowani w kombinezonach, ukryci pod maskami, stają niejako anonimowo u boku pacjentów, by walczyć o ich życie i zdrowie, niosą pomoc każdemu, kto tego potrzebuje – uzasadniał przyznanie nagrody prezydent Elbląga. - Ich praca, choć wyczerpująca i trudna, jest często niedoceniana, a to właśnie oni w czasie pandemii stanowią oś walki o pacjenta. Wydaje się, że w obecnej sytuacji można postawić tezę, że członkowie Zespołów Ratownictwa Medycznego to współcześni bohaterowie ostatnich miesięcy. 

Do zadań Działu Ratownictwa Medycznego należy niesienie pomocy medycznej pacjentom w stanie zagrożenia zdrowia i życia oraz jak najszybsze przewiezienie ich do szpitala w celu dalszej diagnostyki. Wszystkie karetki wyposażone są w nowoczesny sprzęt medyczny, niezbędny do ratowania ludzkiego życia.

 

Wszystkim pracownikom Działu Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu składamy serdeczne gratulacje! 

 

fot.Urząd Miejski w Elblągu

Facebook

Newsletter

Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności

Kontakt

Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych

82-300 Elbląg, ul. Lotnicza 2

© Copyright AMISNS 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.