Aktualności

uczelnia

Wizyta studyjna studentów Administracji w „Domu Pod Cisem” w ramach zajęć przedmiotu Ekonomia społeczna w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego

Dnia 4.06.2022 roku studenci Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych odwiedzili ,,Dom pod Cisem", wyjątkową inicjatywę Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych otwartą 18 września 2019 roku.

Stowarzyszenie zainicjowało kompletną odbudowę budynku, aby przy wykorzystaniu środków unijnych stworzyć przestrzeń społecznej aktywności mieszkańców Elbląga.

,,Dom pod Cisem” to wyjątkowe miejsce, a zarazem prężnie działający podmiot ekonomii społecznej. Na dole znajduje się Sklep Społeczny pod Cisem składający się z trzech stref - Strefy Targes.pl, gdzie można kupić unikalne produkty Warmii i Mazur, Strefy Charytatywnej, z której dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na pomoc potrzebującym i Strefy Rzeczy Używanych, gdzie dajemy drugie życie rzeczom. Jest tu także Kawiarnia pod Cisem. To jedyne takie miejsce, w którym można napić się kawy z widokiem na rzekę Elbląg. Są też pracownie – krawiecka i stolarska, w których odbywają się renowacja trafiających do nas przedmiotów. 

Studenci mogli zobaczyć nowe pracownie, gdzie będzie można przyuczyć się do zawodu, a część uzyska stałe zatrudnienie. Rozwinięciem działalności społecznej jest również punkt odbioru używanych przedmiotów, które po naprawie będą mogły być z powrotem użytkowane. Samą górę głównego budynku zajmuje również pracownia hostelowa (pięć pokoi dwu i trzyosobowych, każdy z łazienką), umożliwiająca przyuczenie w sektorze turystyki.

,,Dom pod Cisem" pełni dwie funkcje - Centrum Integracji Społecznej i Domu Sąsiedzkiego dla mieszkańców Zawodzia. Co więcej, w planach jest rozwinięcie działalności przedsiębiorstwa społecznego, które będzie kolejnym etapem wsparcia osób defaworyzowanych na rynku pracy.

Jest to niewątpliwie ciekawe miejsce stworzone dla mieszkańców, z którego działań jest dużo zwrotnego pożytku w zakresie lokalnego rynku pracy, ochrony środowiska i pomocy społecznej.

 

IMG 20220604 091948 IMG 20220604 092001 IMG 20220604 092845

Facebook

Newsletter

Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności

Kontakt

Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych

82-300 Elbląg, ul. Lotnicza 2

© Copyright AMISNS 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.