kultura w regionie

Legenda powraca

Najnowsza kinowa część cyklu Patryka Vegi, to powrót do tego, co znane i lubiane. To obraz, który całymi garściami czerpie ze spraw kryminalnych, którymi żyła cała Polska. Mafia pruszkowska, zabójstwo generała Papały czy bomba na stacji paliw. To sprawy, które zostaną ukazane w Pitbullu. W Kinie Światowid gramy od 11 do 25 listopada.

Kiedy podłożony na stacji paliw ładunek wybuchowy zabija policyjnego sapera, komendant główny policji przydziela do sprawy Gebelsa z wydziału ds. zabójstw. Śledztwo prowadzi go na trop przestępcy ze zbrojnego ramienia grupy Pershinga - konstruktora bomb i porywacza, stojącego za dziesiątkami zamachów w Polsce i ponad setką porwań w całym kraju. Konfrontacja bandyty i psa przeradza się w regularną wojnę. Od tych wydarzeń mijają lata. Znany z serialu syn Gebelsa, Jarek, który jest studentem informatyki na politechnice, wraz z kolegami znajduje ryzykowny sposób na szybki zarobek i przy wykorzystaniu wiedzy zaczyna dokonywać włamań do willi bogatych ludzi. Pech chce, że którejś nocy wybiera niewłaściwy dom, a Gebels staje przed sytuacją bez wyjścia, w której musi wsadzić własne dziecko do więzienia. Może być policjantem, który aresztuje przestępcę. Albo ojcem, który uratuje dziecko.

Historia filmu jest zbudowana na bezpośredniej dokumentacji Gangu karateków, który między innymi zamordował małżeństwo Jaroszewiczów. Autentyczna jest również postać konstruktora bomb, Andrzeja Pałuckiego, z którym Patryk Vega przeprowadził setki godzin rozmów. Vega nagrał ostatni wywiad z Pałuckim, zanim ten, po odsiedzeniu 25 lat w więzieniu, został ponownie aresztowany za zabójstwo dwóch osób, którego dokonano w trakcie rozmów z reżyserem.

Reżyser: Patryk Vega

Produkcja: Polska

Obsada: Andrzej Grabowski, Przemysław Bluszcz, Sebastian Dela, Tomasz Dedek, Dawid Czupryński, Damian Białas, Natan Gołębiewski, Dominik Gorbaczyński, Jan Hrynkiewicz, Justyna Karłowska, Michał Karmowski, Szymon Kukla, Michał Kurek, Leonardo Marques, Julia Michalewska, Andrzej Młynarczyk, Maksymilian Wesołowski, Aneta Zając, Michał Zbroja, Jan Błachowicz

Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności

Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych

82-300 Elbląg, ul. Lotnicza 2

© Copyright AMISNS 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.