plende

Psychologia

spotkania z praktykami

W minioną sobotę, 26 listopada 2022 studenci psychologii i pedagogiki AMiSNS przyjęli wyjątkowych Gości — nasze progi odwiedzili Przedstawiciele wspólnot NA, AA oraz AL-ANON.

Dwa niecodzienne spotkania, praktyczne informacje o Wspólnotach, panujących w nich zasadach oraz ich działaniach, a także przejmujące świadectwa życia i drogi do odzyskania zdrowia, którymi podzieliły się z nami Osoby uzależnione i ich Bliscy trwały ponad 4 godziny. Sala była pełna. Blisko 80 studentów wraz z wykładowcami od pierwszej minuty do ostatniej uczestniczyło w spotkaniu, zadawało pytania, brało udział w rozmowach z naszymi Gośćmi na przerwie. Dziękujemy naszym Gościom za ich czas i gotowość podzielenia się swoimi doświadczeniami, a także za materiały informacyjne, z których mogliśmy skorzystać.
Mamy nadzieję, że przed nami kolejne spotkania i wspólne działania.
oprac. dr A.Skuzińska
kierownik kierunku psychologia
 
1 spotkanie NA2 spotkanie NA3 spotkanie NA

W niedzielę, 6 listopada 2022 odbyło się spotkanie pt. „BLIŻEJ DZIECKA – O POTRZEBIE OCHRONY PRAW DZIECI”, które poprowadziła, Pani mgr Elżbieta Skrzypiec - Przewodnicząca Komitetu Ochrony Praw Dziecka oddział w Malborku, na zaproszenie Pani dr Anny Skuzińskiej kierownika kierunku psychologia. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, iż 113 studentów Wydziału Administracji i Nauk Społecznych z kierunków psychologii, pedagogiki i bezpieczeństwa wewnętrznego wysłuchało prelekcji na temat tego czym są prawa dzieci. Istotność podjętej tematyki spowodowała, że liczba studentów uczestniczących w tym wydarzeniu była tak duża, że na sali zabrakło miejsc siedzących. Spotkanie przebiegało w przyjaznej acz merytorycznej atmosferze, przeplatanej ciekawymi dyskusjami, w trakcie których studenci i obecni wykładowcy prezentowali swoje stanowisko odnosząc się do podejmowanych kwestii. Gorącą dyskusję wywołała kwestia dawania dzieciom klapsa. Innym dyskutowanym zagadnieniem była polemiczność w kwestii czy prawa dzieci stanowią zagrożenie dla praw dorosłych. W trakcie spotkania Pani mgr Elżbieta Skrzypiec przedstawiła genezę powstawania Komitetu Ochrony Praw Dziecka a także przedstawiła problemy, którymi na co dzień zajmuje się jego członkowie, jako przykład podając dzieci wymagające pomocy w zakresie zdrowia psychicznego, oraz prawne uwarunkowania praw dzieci.

Z tego miejsca pragniemy podziękować Pani mgr Elżbiecie Skrzypiec za bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie ale także naszym wspaniałym Studentom za ich aktywność i chęć dzielenia się własnymi poglądami.

       Opracowała

dr Anna Skuzińska

Kierownik kierunku psychologia

1jpg2jpg3jpg4jpg5jpeg

Facebook

Newsletter

Zaakceptuj Warunki korzystania oraz Polityka prywatności

Kontakt

Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych

82-300 Elbląg, ul. Lotnicza 2

© Copyright AMISNS 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.