Cykl szkoleń – Napisz pracę licencjacką i magisterską z EBSCO!

Studencie – zmagasz się z trudnościami podczas pisania pracy licencjackiej lub magisterskiej? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Pod koniec lutego odbędzie się cykl szkoleń pod hasłem „Napisz pracę licencjacką i magisterską z EBSCO!”. To niepowtarzalna okazja, aby zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności, które ułatwią Ci przygotowanie literatury do Twojej pracy naukowej.

Szkolenia poprowadzi doświadczona Specjalistka ds. Szkoleń EBSCO, p. Urszula Nowicka. W przystępnej formie przedstawi ona, informacje, jak platforma EBSCO oraz bazy dostępne na platformie mogą wesprzeć użytkowników w przygotowaniu literatury do prac naukowych. Szkolenia skierowane są do wszystkich zainteresowanych – nie tylko uczestników seminariów licencjackich i magisterskich.

Szkolenia realizowane będą w dwóch modułach:

Część 1:

Jak szukać recenzowanych naukowo materiałów w bazach EBSCO? Warsztat tworzenia strategii wyszukiwawczych

Data: 27 luty 2024, 10:00 (60 minut)

Zarejestruj się tutaj

Szkolenie dedykowane wszystkim użytkownikom, którzy chcieli poznać tajniki tworzenia strategii wyszukiwawczych. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak dostosować tryby wyszukiwania, jak korzystać z tezaurusów, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

 

Część 2. 

Przegląd przydatnych funkcji platformy EBSCOhost
Data: 28 luty 2024, 14:00 (45 minut) | 

Zarejestruj się tutaj

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.