Na czym polega Legia Akademicka?

  • Jest to już czwarta edycja programu powstałego w wyniku porozumienia zawartego pomiędzy Ministrem Obrony Narodowej a Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Legia Akademicka to program skierowany do studentów wszystkich kierunków, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy, z myślą o wstąpieniu do wojska i służby czynnej. Ponadto jest to niezapomniana przygoda, realizacja własnych pasji, szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, oraz prestiż.
  • Organizatorem części teoretycznej ochotniczego szkolenia studentów, obejmującej min. przedmioty z zakresu obronności i wiedzy wojskowej będzie Rektor AMiSNS, w której realizowany będzie proces szkolenia wojskowego. Część teoretyczna obejmie 30 godzin lekcyjnych. Zajęcia odbędą się w formie wykładów.
  • Natomiast część praktyczna polegać będzie na tym, że po zaliczeniu części teoretycznej student ochotnik po złożeniu wniosku do organów wojskowych otrzyma kartę powołania na ćwiczenia wojskowe. Prowadzone będą one w jednostkach i wojskowych centrach szkolenia w okresie tzw. przerwy wakacyjnej. Przewidziane są dwie tury szkolenia, każda po 6 tygodni.

Osoba do kontaktu w sprawie Legii Akademickiej w AMiSNS
ppłk rez. Zbigniew Tuszyński

Tura będzie składała się z dwóch modułów:

moduł szkolenia szeregowych rezerwy trwający 21 dni, zakończony egzaminem i złożeniem przysięgi

moduł szkolenia podoficerów rezerwy trwający 21 dni, zakończony egzaminem i mianowaniem na stopień kaprala rezerwy.

Osoba do kontaktu
w sprawie Legii Akademickiej
w AMiSNS:

ppłk rez.
Zbigniew Tuszyński

adres e-mail:
ztbiuro@wp.pl