KOSMETOLOGIA

Kosmetologia estetyczna studia - Dla przyszłych specjalistów w dziedzinie pielęgnacji i poprawy urody

Kosmetologia to dziedzina wiedzy z obszaru nauk o zdrowiu, polegająca na  badaniu, leczeniu i pielęgnowaniu skóry dotkniętej chorobą lub defektem. 

Studia na kierunku kosmetologia w AMiSNS skierowane są do osób zainteresowanych najnowszymi trendami i nowoczesnymi metodami przywracania i poprawiania urody. Wyposażają studentów w wiedzę szczegółową z zakresu kosmetologii oraz ogólną w szczególności z zakresu anatomii, fizjologii, patofizjologii, biochemii, histologii, dermatologii, onkologii skóry, promocji zdrowia, psychologii, medycyny estetycznej, receptury kosmetyku i innych. W programie studiów dominują zajęcia praktyczne, realizowane w profesjonalnie wyposażonych gabinetach. Realizowane zagadnienia dotyczą profilaktyki dermatologicznej oraz medycyny estetycznej i uwzględniają znajomość procesów, wpływających na sprawność życiową i zmiany w wyglądzie zewnętrznym. Głównym celem kształcenia studentów na kierunku kosmetologia jest przygotowanie wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów pracujących w branży beauty.
Wyposażenie pracowni specjalistycznych oraz współpraca z dystrybutorami specjalistycznego sprzętu i aparatury kosmetologicznej pozwala studentom na nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych koniecznych do wykonywania zabiegów kosmetologicznych o różnym poziomie złożoności. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów – dermatologów, kosmetologów i fizjoterapeutów, którzy w teoretyczny i praktyczny sposób przekazują wiedzę. W programie studiów przeważają zajęcia praktyczne, umożliwiające zdobycie niezbędnego doświadczenia zawodowego.
Absolwenci kierunku kosmetologia AMiSNS uzyskują przygotowanie do pracy w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług, a także poznają szczegóły współpracy z lekarzem dermatologiem. Bedą posiadać umiejętności posługiwania się wiedzą ogólną z zakresu nauk o zdrowiu oraz wiedzą szczegółową z zakresu kosmetologii, w szczególności obejmującą problematykę kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej, leczniczej oraz receptury kosmetycznej i środków zapachowych. Absolwenci powinni umieć: planować rodzaj zabiegu kosmetycznego i stosować kosmetyki zgodnie z rozpoznaniem, wykonywać zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne i upiększające, z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań, prawidłowo odczytywać skład kosmetyku i ustalać jego zastosowania, współpracować z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo oraz organizować i prowadzić gabinet kosmetyczny.
Absolwent AMiSNS studiów I stopnia uzyskuje przygotowanie do pracy w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług.
Absolwenci posiadający opisywane kwalifikacje mają możliwość kontynuacji kształcenia i zdobycia kwalifikacji na poziomie magisterskim.

Czas trwania: 6 semestrów
Rodzaj studiów: studia I stopnia
Uzyskany dyplom: licencjat
Forma studiów: studia niestacjonarne w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia odbywają się od piątku (od godz. 16.00) do niedzieli
Proponowane specjalności:
– kosmetologia Anty-aging
– Spa&Wellness