Medycyna pola walki – procedury TCCC

Studenci ratownictwa medycznego w ramach zajęć praktycznych z przedmiotu medycyna taktyczna mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w kolejnej edycji szkolenia z cyklu „Medycyna pola walki – procedury TCCC”.

Dzięki życzliwości dowództwa 21. Wojskowego Oddziału Gospodarczego oraz zaangażowaniu wykwalifikowanej kadry instruktorskiej studenci mogli doświadczyć symulowanych warunków bojowych i wcielić się w rolę medyków na polu walki. W trakcie szkolenia stawiali czoła własnym słabościom i radzili sobie ze stresem, wykazując się wysoką wydolnością fizyczną oraz umiejętnością rozwiązywania problemów w ekstremalnych sytuacjach, takich jak ciągły ostrzał wroga, ograniczona widoczność, ciasna przestrzeń i presja czasu.

Tego rodzaju szkolenia poszerzają horyzonty oraz pogłębiają praktyczne doświadczenie w dziedzinie medycyny ratunkowej. Studenci zdobywają bezcenną wiedzę i umiejętności w warunkach, gdzie czas, strach i ograniczenia determinują nasze działania, a współpraca międzyludzka jest kluczowa dla zapewnienia opieki nad pacjentem i bezpieczeństwa całego zespołu.

Jesteśmy przekonani, że doświadczenia zdobyte podczas tego intensywnego szkolenia przełożą się na przyszłą praktykę zawodową, umożliwiając przyszłym ratownikom lepsze realizowanie swoich zadań i skuteczniejsze niesienie pomocy w trudnych warunkach.

zdjęcia: mgr Przemysław Hońko

autor tekstu: Łukasz Racław