„Profilaktyka nowotworów piersi u kobiet z nauką samobadania” – prelekcja zorganizowana przez Parlament Studentów

Z okazji Dnia Kobiet w sobotę 9.03.2024 w naszej uczelni odbyła się prelekcja „Profilaktyka nowotworów piersi z nauką samobadania” prowadzona przez elbląskie Amazonki: panią Danutę Tchorowską, Jadwigę Bielawską, Elżbietę Zimińską i Bożenę Bilewicz. Prelekcja odbyła się z inicjatywy Parlamentu Studentów.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z najważniejszymi zasadami profilaktyki nowotworów piersi takimi jak:  utrzymanie prawidłowej masy ciała, ograniczenie spożycia alkoholu, unikanie palenia tytoniu, podejmowanie aktywności  fizycznej  oraz  wykonywanie okresowych  badań profilaktycznych.

Zaproszone Amazonki zaprezentowały w jaki sposób prawidłowo wykonać samobadanie piersi oraz, przy pomocy fantomów, uczyły jak rozpoznać guzki. Prelegentki podzieliły się również swoimi osobistymi doświadczeniami z choroby nowotworowej. Przekonywały też, że wczesne rozpoznanie nowotworu, szybkie wdrożenie leczenia oraz pozytywne nastawienie gwarantują pełne wyleczenie i powrót do normalnego funkcjonowania.

Podczas prelekcji odbyła się także loteria, w trakcie której uczestnicy wylosowali atrakcyjne nagrody, przekazane przez sponsorów. W puli nagród znalazły się m.in. vouchery na masaż pleców, manicure, zabiegi na twarz. Nasze wydarzenie nie byłoby tak bogate gdyby nie sponsorzy: 

AJ Inspiracje Do Rozwoju

Artystyczna Stylizacja Brwi Ema Bednarska

Gabinet kosmetyczny Wersal 

Salon kosmetyczny Ada

Dziękujemy Elbląskiemu Stowarzyszeniu Amazonek oraz wszystkim uczestnikom za obecność oraz aktywne zaangażowanie się w dyskusję i proponowane działania.

Dyżur Psychologa

Informujemy o dyżurze psychologa – 19.04.2024 r., piątek, godz. 15:00-16:00. Gabinet B12. Kontakt do Pani mgr Joanny Gawlickiej: jgawlicka@amisns.edu.pl

Czytaj więcej »