Różowa skrzyneczka – inicjatywa Parlamentu Studentów i pani dr Magdaleny Kiełbasiewicz

Na naszej uczelni, za sprawą działań Parlamentu Studentów i pani dr Magdaleny Kiełbasiewicz, pojawiły się różowe skrzyneczki. Docelowo na jeden budynek uczelni ma przypaść po jednej skrzyneczce.

Różowa skrzyneczka

Fundacja Różowa Skrzyneczka to przestrzeń wsparcia dla wszystkich kobiet. Jej założycielki i członkinie od 2019 roku, w porozumieniu i współpracy z lokalnymi działaczkami i działaczami, wieszają w całej Polsce różowe skrzyneczki wypełnione podpaskami i tamponami. Działanie ma na celu zapewnienie dostępu do bezpłatnych środków higienicznych na czas menstruacji, zniesienie wykluczenia i tabu menstruacyjnego.

Aż 4% kobiet w Polsce nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych. To blisko 500 000 osób.