Nowości - Studia podyplomowe, kursy i szkolenia



Dziś (10 sierpnia) władze Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych na specjalnie z tej okazji zorganizowanej konferencji prasowej poinformowały o uruchomieniu kierunku lekarskiego na Wydziale Lekarskim. Nowy kierunek znalazł się w ofercie edukacyjnej uczelni na mocy decyzji Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka z 5 sierpnia 2022 r. o udzieleniu AMiSNS pozwolenia na utworzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu ogólnoakademickim na kierunku lekarskim. Studenci kierunku lekarskiego rozpoczną kształcenie już od października br.
Wśród gości przybyłych na konferencję byli m.in. włodarze miasta i województwa – Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski oraz Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Piotr Opaczewski, a także przedstawiciele elbląskich szpitali, które są partnerami uczelni w kształceniu studentów w zawodach medycznych.
Podczas konferencji założyciel uczelni, dr Zdzisław Dubiella, prof. AMiSNS, opowiedział o staraniach o otwarcie kierunku lekarskiego oraz o doskonałym przygotowaniu kadrowym i dydaktycznym do kształcenia przyszłych lekarzy. Rektor AMiSNS, dr Magdalena Dubiella-Polakowska, prof. AMiSNS, przedstawiła nowych prorektorów uczelni i podkreśliła znaczenie nowego wydziału i kierunku dla miasta oraz regionu w kontekście ich rozwoju, ale także – zbyt małych zasobów wykwalifikowanej kadry medycznej, przede wszystkim lekarskiej. Głos zabrali też zaproszenie goście, gratulując uczelni nowego kierunku, który jest dopełnieniem oferty kształcenia w zawodach medycznych AMiSNS. Nowi prorektorzy zarysowali plany rozwoju kierunku i badań naukowych w obszarze medycznym. O zasadach rekrutacji i kształceniu przyszłych studentów opowiedział dziekan Wydziału Lekarskiego, dr n. med. Jacek Perliński. Konferencja oficjalnie rozpoczęła funkcjonowanie kierunku lekarskiego na AMiSNS.
Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych poszukuje kandydata na stanowisko kierownika dziekanatu (nauki medyczne).
W dalszym ciągu zachęcamy pracowników AMiSNS do udziału w Programie Erasmus+, zapewniającym dofinansowanie mobilności kadry dydaktycznej i administracyjnej w roku akademickim 2022/2023.
W ramach programu Erasmus+ pracownicy naukowo-dydaktyczni i administracyjni mają możliwość ubiegania się o dofinansowanie wyjazdów do krajów Unii Europejskiej w celu zdobycia doświadczenia zawodowego, rozwoju zawodowego oraz wymiany dobrych praktyk i zacieśnienia współpracy między instytucjami szkolnictwa wyższego.
Erasmus+ finansuje dwa rodzaje mobilności:
· nauczanie na uczelni partnerskiej,
· szkolenia.
Rekrutacja
Zgłoszenia przyjmowane są do 10 sierpnia 2022
Proces aplikacji:
1. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego (nie później niż do 10 sierpnia).
2. Informacja o procesie aplikacyjnym zostanie przesłana bezpośrednio na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.
3. Po zakończonej rekrutacji, Komisja rekrutacyjna zweryfikuje i wybierze kandydatów mogących wziąć udział w mobilności.
4. Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+ poinformuje kandydatów drogą mailową o kolejnych krokach.
Kandydaci mogą wybrać miejsce swojej mobilności w krajach w których AMiSNS ma zawarte umowy międzyinstytucjonalne z innymi uczelniami.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o zakwalifikowaniu do Programu decydują: spełnienie wymogów formalnych przez kandydata, jak i określone w Programie ramy finansowania.
Zgłoszenia zostaną zweryfikowane do 12 sierpnia 2022 r.
Szczegółowe informacje dotyczące Programu ERASMUS+ można uzyskać bezpośrednio u koordynatorów projektu (w pokoju 102) lub na stronie internetowej uczelni w zakładce ERASMUS+ --> Kadry --> Zasady rekrutacji.
Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 451 177 575
Studiując bezpieczeństwo wewnętrzne, administrację, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, psychologię oraz fizjoterapię w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych możesz otrzymać stypendium w kwocie 2280 zł z Ministerstwa Obrony Narodowej przez cały okres studiów.
Osoby zainteresowane przyznaniem stypendium oraz powołaniem do zawodowej służby wojskowej po ukończeniu kształcenia, muszą złożyć wniosek do szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji (do 31 sierpnia danego roku). Poza danymi osobowymi i zaświadczeniem potwierdzającym przyjęcie na uczelnię, we wniosku muszą się znaleźć także informacje dotyczące m.in. planowanego terminu ukończenia studiów i krótkie przedstawienie okoliczności ubiegania się o stypendium, a także oświadczenie kandydata o spełnianiu wymogów formalnych do powołania do zawodowej służby wojskowej.
Program stypendialny to nowość wprowadzona Ustawą o obronie ojczyzny.
Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej w sprawie stypendiów dla kandydatów na żołnierzy - szczegóły.
tekst: ppłk rez.Zbigniew Tuszyński
Ostatnie dni promocji! Pośpiesz się!
Złóż do 31 lipca komplet dokumentów, aby nie płacić wpisowego oraz skorzystać z promocji na czesne!
Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych oferuje studia I i II stopnia, jednolite studia magisterskie w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym oraz studia pomostowe i studia podyplomowe.
Od 1 czerwca poprzez Internetową Rejestrację Kandydatów (IRK) można zarejestrować się na wybrany kierunek:
Jeżeli jeszcze nie wiecie jaki kierunek studiów wybrać, zapoznajcie się z aktualną ofertą edukacyjną na naszej stronie www.amisns.edu.pl ➡️ oferta. Mamy dla Was kolejne nowości i ciekawe specjalności.
Ponadto, uczelnia posiada wiele możliwości, dzięki którym:
stypendium socjalnego
stypendium dla osób niepełnosprawnych
stypendium rektora dla najlepszych studentów
stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia
zapomogi finansowej
Zapraszamy do kontaktu z Centrum Rekrutacji
📧 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
📞 55 239 38 10; 55 239 39 55; 512 543 321; 512 542 967.
Godziny otwarcia:
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota 8.00 - 16.00
Wyścigi smoczych łodzi to jedna z atrakcji tegorocznego Elbląskiego Święta Chleba. Rywalizacja wioślarzy została zaplanowana na 27 sierpnia (sobota). Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkich chętnych amatorów: grupy nieformalne, zakłady pracy, organizacje pozarządowe, przedstawicieli instytucji, samorządów i klubów sportowych. Załoga składa się z 16 osób plus dobosz. Co ważne, mogą to być załogi mieszane – liczba kobiet i mężczyzn może być dowolna. Główną areną zmagań smoczych łodzi będzie tradycyjnie rzeka Elbląg, pomiędzy mostami Wysokim a Niskim. Początek zawodów zaplanowano na o godz. 10. Dla trzech najlepszych ekip przewidziano puchary prezydenta miasta oraz medale, a dla wszystkich drużyn pamiątkowe dyplomy. Startujący zawodnicy są zobowiązani do udziału w wyścigach w kamizelkach asekuracyjnych, które zapewnią organizatorzy. Na każdej łodzi nad bezpieczeństwem uczestników wyścigów będzie czuwał sternik.
Organizatorami VIII Wyścigu Smoczych Łodzi na rzece Elbląg o puchar prezydenta Witolda Wróblewskiego są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu
Swoją osadę, złożoną m.in. ze studentów, absolwentów, pracowników planuje wystawić Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych. Zapraszamy chętnych do startu! Zgłoszenia przyjmujemydo 15.08. pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w mailu prosimy o podanie swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu
Szanowni Studenci,
informujemy, że Centrum Rekrutacji w sierpniu będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Natomiast dziekanaty w tym miesiącu będą nieczynne.
Szanowni Studenci!
Informuję, że od dnia 01.08.2022 r. do dnia 29.08.2022 r. dziekanat Wydziału Administracji i Nauk Społecznych będzie nieczynny z powodu przerwy urlopowej. Wszystkim studentom dziękujemy za wspaniały rok akademicki 2021/2022, w którym to wiele się działo. Życzymy Wam wszystkim udanych wakacji, odpoczynku oraz szczęśliwego powrotu na uczelnię.
Do zobaczenia w roku akademicki 2022/2023 😊
Joanna Polkowska
Edyta Grzeczka
Szanowni Studenci!
Informujemy, że Dziekanat Wydziału Nauk o Zdrowiu z powodu urlopu będzie nieczynny w dniach 01.08.2022 – 01.09.2022r.
Wszystkim Państwu życzymy udanych, spokojnych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji, urlopów.
Dziękujemy za wspólnie spędzony rok akademicki.
Do zobaczenia i usłyszenia we wrześniu. 😊
Agata Moczybroda, Joanna Paradowska, Ewelina Kalinowska
Druga ważna informacja
UWAGA ABSOLWENCI!
Odbiór dyplomów w Dziale Rekrutacji pokój 110 w godz. 8.00-16.00.
W Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych odbył się pierwszy w historii uczelni egzamin OSCE dla studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu kierunku pielęgniarstwo I stopnia.
OSCE, czyli Obiektywny Strukturyzowany Egzamin Kliniczny służy do oceny umiejętności praktycznych studenta oraz ewaluacji efektów kształcenia. Ocenie podlegała umiejętność poprawnego wykonania zadania, zgodnie z procedurami medycznymi.
Na potrzeby egzaminu przygotowano 5 stacji, na których studenci realizowali zadania z zakresu podstaw pielęgniarstwa o różnym stopniu trudności. Na każdej ze stacji znajdował się tylko student i egzaminator, który oceniał poprawność wykonania zadania. Studenci oceniani byli za pomocą list kontrolnych tzw. check list, które zostały opracowane przez zespół nauczycieli akademickich. Egzamin ten przy zastosowaniu jednakowych kryteriów pozwala na obiektywną i sprawiedliwą ocenę umiejętności praktycznych zdobytych w trakcie zajęć, w pracowniach podstaw pielęgniarskich. Egzamin przeprowadzono w dniach 8-10 lipca 2022 roku. Na każdy dzień przygotowano inny zestaw zadań. Studenci mierzyli się z obliczaniem dawek leków, kaniulacją żył, wykonaniem iniekcji i podaniem leków różnymi drogami czy zgłębnikowaniem żołądka. Wszystkie czynności techniczne przeprowadzono na trenażerach i symulatorach.
W pracowniach pielęgniarskich studenci w warunkach symulowanych nabywają umiejętności poprawnego wykonywania podstawowych czynności pielęgniarskich. Egzamin OSCE jest sprawdzianem z przygotowania studentów do zajęć praktycznych i pracy z pacjentem i jego rodziną. Wszystkie czynności powtarzane i wyuczone na ćwiczeniach w pracowniach pozwalają na prawidłowe realizowanie czynności pielęgniarskich z zachowaniem standardów i procedur medycznych.
Do egzaminu przystąpiło 105 studentów pielęgniarstwa po I roku studiów. Egzamin oceniało 7 nauczycieli zawodu prowadzących ćwiczenia w pracowniach pielęgniarskich. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem egzaminu sprawował koordynator kierunku pielęgniarstwo.
Wszystkim studentom serdecznie gratulujemy.
"Każdy człowiek, nawet najskromniejszy,
zostawia ślad po sobie,
jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość..."
Św. Jan
W związku z tragiczną śmiercią naszej absolwentki
Katarzyny Sidor
składamy
Rodzinie i Przyjaciołom
wyrazy głębokiego współczucia, łącząc się w bólu i modlitwie
Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych
Pracownicy Dziekanatu
Społeczność akademicka
dr Piotr Kulikowski
Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych
82-300 Elbląg, ul. Lotnicza 2