blank

Zmarł dr hab. Zbigniew Korsak

Odszedł wieloletni wykładowca akademicki Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych.

Dr hab. Zbigniew Korsak zmarł w wieku 71 lat, z naszą uczelnią był związany od 2005 roku. Jego zawodowa droga była nierozerwalnie związana z kinem oraz edukacją medialną. Jako wykładowca na kierunku pedagogika, przekazywał swoją pasję do filmu kolejnym pokoleniom studentów, inspirując ich do odkrywania sztuki filmowej. Kładąc szczególny nacisk na edukację medialną i budowanie świadomości filmowej. Jego zaangażowanie i wiedza przyczyniły się do popularyzacji kina jako narzędzia edukacyjnego.

Ostatnie pożegnanie dr. hab. Zbigniewa Korsaka odbędzie się w piątek, 18 października, o godzinie 11.00 na cmentarzu Nowofarnym w Bydgoszczy przy ul. Artyleryjskiej.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Fot. mat. Pałac Młodzieży w Bydgoszczy Mariusz Marecki