blank

Zaangażowanie studentów kierunku lekarskiego w rozwój neurologii – pani Edyta Zomkowska na XXV Ogólnopolskim Zjeździe Polskiego Towarzystwa Neurologicznego

Pani Edyta Zomkowska, koordynatorka IFMSA-Poland Oddział Kandydat w Elblągu odpowiedzialna za działalność w obszarze SCOME (edukacja medyczna) oraz przewodnicząca Interdyscyplinarnego Koła Naukowego, w dniach 11–14 września miała zaszczyt uczestniczyć w XXV Ogólnopolskim Zjeździe Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, który odbył się w Białymstoku. To prestiżowe wydarzenie zgromadziło wybitnych specjalistów z dziedziny neurologii, a także młodych naukowców, którzy mogli dzielić się swoimi badaniami i doświadczeniami.

Pani Edyta, jako studentka trzeciego roku kierunku lekarskiego na Akademii Medycznej i Nauk Stosowanych, wystąpiła z prelekcją na temat dysfagii neurogennej u pacjentów po naczyniopochodnym uszkodzeniu mózgowia. Jej wykład wzbudził duże zainteresowanie wśród uczestników, gdyż problem ten jest jednym z kluczowych wyzwań we współczesnej neurologii. Dysfagia neurogenna, czyli zaburzenia połykania wynikające z uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego, stanowi istotne zagadnienie w opiece nad pacjentami po udarach i innych incydentach naczyniowych. W swoim wystąpieniu Pani Edyta przedstawiła najnowsze badania dotyczące diagnostyki oraz terapii tego schorzenia, podkreślając znaczenie wczesnej interwencji w procesie rehabilitacji neurologicznej.

Udział Pani Edyty w tak ważnym wydarzeniu nie tylko podkreśla zaangażowanie w działalność naukową i rozwój edukacji medycznej, ale także stanowi inspirację dla innych młodych adeptów medycyny, dążących do pogłębiania wiedzy oraz podnoszenia standardów opieki nad pacjentami.