Spotkanie dla dyrektorów i kadry pedagogicznej szkół z Elbląga i okolic – szkolenie „Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży w świecie cyfrowym”

W dniu 23 lutego w Akademii odbyło się spotkanie dla dyrektorów i kadry pedagogicznej szkół z Elbląga i okolic. Przybyłych w murach uczelni powitała pani prorektor ds. studenckich i kształcenia medycznego i profesor uczelni, pani dr hab. n. med. Beata Januszko-Giergielewicz. Kluczowym punktem wydarzenia zorganizowanego przez Dział Rekrutacji i Promocji uczelni było szkolenie „Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży w świecie cyfrowym”, które poprowadził ceniony specjalista – pan prof. Jakub Andrzejczak.

Pan profesor Jakub Andrzejczak przez ostatnie lata docierał do najciemniejszych stron świata cyfrowego, badając go i analizując. Swoje doświadczenie przekazuje pedagogom, nauczycielom, psychologom szkolnym – wszystkim, którym leży na sercu dobro dzieci i młodzieży. Podczas wykładu zgromadzeni mogli przekonać się, na co poświęcają czas ich podopieczni, i jak bardzo świat wirtualny przenika się w ich przypadku z realnym. Prowadzący omówił niepokojące zjawiska, zachowania i tendencje oraz przytoczył sposoby na ich zapobieganie. Omówił również efektywne metody wspierania młodych ludzi i kształtowania ich świadomości.

Przy okazji szkolenia zaproszeni dyrektorzy i przedstawiciele kadry pedagogicznej zostali zapoznani z ofertą kształcenia AMiSNS oraz mieli okazję zwiedzić Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. Żadne pytanie nie zostało bez odpowiedzi – cieszymy się, że nasze bogate zaplecze naukowe i oferta spotkały się z tak dobrym przyjęciem i dużym zainteresowaniem naszych gości. 

Dziękujemy dyrekcji i kadrze z Elbląga, Braniewa, Nowego Dworu Gdańskiego, Pasłęka, Ostródy, Malborka i Morąga za udział w spotkaniu. Jednocześnie ponownie serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte, które odbędą się w uczelni 20 marca. Szczegóły już wkrótce. 

Dyżur Psychologa

Informujemy o dyżurze psychologa – 19.04.2024 r., piątek, godz. 15:00-16:00. Gabinet B12. Kontakt do Pani mgr Joanny Gawlickiej: jgawlicka@amisns.edu.pl

Czytaj więcej »