Wywiad z profesorem Jakubem Andrzejczakiem

Dziś, 23 lutego, miało miejsce szkolenie zorganizowane przez Dział Rekrutacji i Promocji naszej uczelni. Zaproszony gość, prof. Jakub Andrzejczak, przeprowadził wykład pt. „Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży w świecie cyfrowym”. Słuchaczami byli zaproszeni dyrektorzy oraz kadra szkół z Elbląga i okolic.
 
Przy okazji szkolenia nasz gość zgodził się na wywiad, w którym wypowiedział się na temat zagrożeń świata cyfrowego oraz działań, które należy podjąć jeśli jest się ich świadkiem. Pan profesor odniósł się również do obchodzonego dziś Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.
 

“Jednym z największych problemów naszych czasów jest fakt, że umożliwiamy młodym ludziom docieranie do treści, do których nie są przygotowani rozwojowo. Zmaganie się z nimi nie przyspieszy ich dorastania, ale zabierze im dzieciństwo … a niekiedy także dorosłość.”

Jakub Andrzejczak

KIM JESTEM

Profesor Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekonomicznej i kierownik Zakładu Socjologii Wychowania, doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członek Pracowni Profilaktyki, Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej, autor licznych badań naukowych oraz programów profilaktycznych w zakresie funkcjonowania dzieci i młodzieży w świecie cyfrowym. Opiniodawca w stacjach radiowych, prasie oraz portalach edukacyjnych. Prywatnie ojciec dwóch synów. 

 

CO ROBIĘ

Zajmuję się badaniami naukowymi oraz działalnością profilaktyczną w obszarze socjalizacji i edukacji dzieci i młodzieży w rzeczywistości cyfrowej.Prowadzę szkolenia stacjonarne, online i wideoszkolenia, a także wykłady dla społeczności lokalnej. 
Od kilku lat rozwijam jeden z najpopularniejszych na Facebooku profili dotyczących funkcjonowania dzieci w świecie wirtualnym – Jakub Andrzejczak – rodzicielstwo i dzieciństwo w świecie cyfrowym. 

 
Jeszcze raz dziękujemy panu Jakubowi Andrzejczakowi za bardzo wartościowe i niezwykle ciekawe spotkanie.
 
Fotorelacja z wizyty kadry dyrektorskiej i nauczycieli już w najbliższy poniedziałek.
 
Realizacja wywiadu: Monika Węgrzynek i Angelika Jeleniewska
 
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!

Dyżur Psychologa

Informujemy o dyżurze psychologa – 19.04.2024 r., piątek, godz. 15:00-16:00. Gabinet B12. Kontakt do Pani mgr Joanny Gawlickiej: jgawlicka@amisns.edu.pl

Czytaj więcej »