blank

Studenci kierunku lekarskiego AMiSNS na 51 Ogólnopolskim Zjeździe Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów w Białymstoku

Nowy rok akademicki rozpoczynamy pod hasłem działań interdyscyplinarnych! W dniach 25-28 września studenci kierunku lekarskiego: Edyta Zomkowska (Koordynator programu stałego SCOME IFMSA Elbląg, Przewodnicząca IKN), Dawid Pilewski (Prezydent IFMSA Elbląg), Patryk Biedka (Przewodniczący Kół Naukowych, Przewodniczący ESKO) oraz Margo Wrzesień, wzięli udział w 51 Ogólnopolskim Zjeździe Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów w Białymstoku.

Podczas konferencji Edyta Zomkowska i Dawid Pilewski zaprezentowali wykład na temat: „Nasoantrostomia dolna w leczeniu przewlekłego zapalenia zatok szczękowych”. Patryk Biedka omówił „Potencjalne możliwości terapeutyczne w czerniaku jamy ustnej”, a Margo Wrzesień przedstawiła pracę pt. „Zakładanie reaktywne czy profilaktyczne sondy odżywczej PEG w trakcie terapii nowotworów regionu głowy i szyi”.

Nasi studenci aktywnie uczestniczyli w licznych sesjach naukowych, podczas których mieli okazję zgłębić wiedzę z zakresu chirurgii podstawy czaszki, otoneurologii, rynologii oraz chirurgii plastycznej. To dla nich wyjątkowa szansa na rozwój zawodowy i naukowy w interdyscyplinarnym środowisku specjalistów z całej Polski.

Gratulujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom, życząc dalszych sukcesów na polu medycyny!