Spotkanie z funkcjonariuszami Aresztu Śledczego w Elblągu

W dniu 04 marca 2023 r. w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych odbyło się spotkanie ze studentami Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, w trakcie którego funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Elblągu zaprezentowali możliwości wstąpienie w szeregi Służby Więziennej 👮‍♀️👮👮‍♂️ Spotkanie otworzył dyrektor Aresztu Śledczego w Elblągu por. Robert Wiśniowski.
W trakcie spotkania przedstawiciele elbląskiego aresztu śledczego
– zaprezentowali Służbę Więzienną jako formacje mobilną, nowoczesną i ukierunkowaną na zatrudnienie w swoich szeregach młodych ludzi, dla których praca w mundurze może być atrakcyjna, inspirująca różnorodnością wyzwań, stwarzająca warunki do kształcenia się i rozwoju kariery zawodowej.
– wyjaśnili także charakter pracy w różnych działach, np. dziale ochrony, dziale penitencjarnym, administracyjnym, czy terapeutycznym ukazując w ten sposób, szeroki zakres aktywności zawodowej w służbie.
– szczegółowo omówili również aktualnie obowiązujące kryteria naboru do Służby Więziennej i etapy rekrutacji oraz korzyści finansowe i inne wynikające z zatrudnienia w SW.
Studenci mieli również możliwość zapoznania się z militarną stroną służby, co z pewnością stanowiło uzupełnienie przedstawionych informacji. 😀😃

Nowa odsłona Act Elbingensia

Acta Elbingensia (Acta Elbing) to multidyscyplinarne czasopismo naukowe, publikowane przez Akademię od 2003 roku. Acta Elbingensia ukazuje się raz w roku, w grudniu, w wersji cyfrowej