Studenci trzeciego roku kierunku lekarskiego na nowoczesnej operacji neurochirurgicznej

18 czerwca studenci III roku kierunku lekarskiego: Edyta Zomkowska (koordynator IFMSA ds. działania SCOME), Igor Bednarz, Ariel Duplicki i Dawid Pilewski, mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w nowatorskiej operacji neurochirurgicznej z zastosowaniem neuromonitoringu. Zabieg, przeprowadzony w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, dotyczył usunięcia guza komory czwartej. Operacja trwała 9-10 godzin, a jej operatorami byli dr Safwan Bayassi oraz dr Jakub Ładyński.

Przed operacją dr Bayassi szczegółowo omówił ze studentami przypadek pacjenta oraz badania diagnostyczne związane z procedurą. W trakcie zabiegu operatorzy omawiali poszczególne etapy operacji, dzieląc się swoją wiedzą, co stanowiło bezcenne doświadczenie edukacyjne dla uczestniczących w niej studentów.

Edyta Zomkowska, Igor Bednarz, Ariel Duplicki i Dawid Pilewski wykazali się ogromnym zaangażowaniem i chęcią nauki chłonąc wiedzę przekazywaną przez doświadczonych operatorów. Ich entuzjazm i dociekliwość w trakcie całego procesu operacyjnego są dowodem na to, że przyszłość polskiej medycyny jest w dobrych rękach. Dzięki takim doświadczeniom studenci mają szansę rozwijać swoje umiejętności oraz przygotowywać się do wyzwań, jakie czekają ich w przyszłej karierze zawodowej.