Spotkanie informacyjne dotyczące programu Erasmus +

W dniu 20.11.2023 r. odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu wydarzeń informacyjnych dotyczących oferty programu Erasmus+. Organizatorem wydarzenia było Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w osobach pani dr Igi Lipskiej, Pełnomocniczki Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej i Kształcenia Podyplomowego oraz Adiunkta Wydziału Lekarskiego i pani Olgi Revy, Specjalistki ds. Współpracy Międzynarodowej, Uczelnianego Koordynatora Programu Erasmus+.

Podczas spotkania studenci dowiedzieli się czym jest Program Erasmus+, jak wyglądają formalności, których należy dopełnić przed wyjazdem, oraz jak przebiega rekrutacja. Studenci poznali możliwe destynacje, wysokość stawek stypendialnych oraz proces rozliczenia się z otrzymanego dofinansowania. Pani Olga poinformowała też zebranych o programie OLS, czyli internetowym systemie wsparcia językowego.

Studenci aktywnie zadawali pytania dotyczące warunków rekrutacji oraz wyjazdów na uczelnie i do instytucji zagranicznych. Cieszymy się, że program spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. W razie wszelkich pytań czy wątpliwości wszyscy kandydaci mogą liczyć na wsparcie i pomoc uczelnianego Biura ds. Współpracy Międzynarodowej.

O kolejnych wydarzeniach cyklu powiadomimy wkrótce – informuje pani Olga Reva. Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony internetowej uczelni oraz profilów mediów społecznościowych w celu śledzenia aktualnych informacji o Programie Erasmus+. Zapraszamy również na konsultacje osobiste do Biura ds. Współpracy Międzynarodowej. Biuro znajduje się w Budynku C w pokoju 020 w siedzibie uczelni (ul. Lotnicza, 2). Adres mailowy do kontaktu: erasmus@amisns.edu.pl

Kierunki medyczne – #rekrutacjatrwa!

Przypominamy – trwa rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 r.  Dział Rekrutacji i Promocji AMiSNS czeka na Twoje pytania:451 177 566512 542 967512 543 321  e-mail: rekrutacja@amisns.edu.pl poniedziałek –

Czytaj więcej »