Studenci AMiSNS w Zakładzie Karnym w Barczewie

W dniu 18 listopada studenci AMiSNS na czele z Dziekanem Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, dr Piotrem Kulikowskim, odwiedzili Zakład Karny w Barczewie. Celem wizyty było zapoznanie odwiedzających z zasadami funkcjonowania jednostki penitencjarnej oraz specyfiką pracy funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej.

Podczas wizyty studyjnej przybyli mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z ponad 200-letnią historią jednostki. Studenci zwiedzili części wspólne takie jak siłownia, świetlica czy łaźnia. Weszli też do pustych już cel, które swego czasu mieściły do 16 osadzonych.

Jednostka penitencjarna w Barczewie jako jedyna w kraju posiada na swoim terenie kościół. Poza budowlą sakralną studenci odwiedzili też starszy budynek z celami, w których karę odbywają osadzeni za lżejsze przewinienia, oraz nowo wybudowane skrzydło, w którym pod większym nadzorem karę odbywają skazani za cięższe przestępstwa.

W efekcie wizyty wielu studentów zaspokoiło swoją ciekawość na temat funkcjonowania jednostki jaką jest zakład karny. Pozyskana wiedza z pewnością ułatwi podjęcie decyzji o wstąpieniu w szeregi Służby Więziennej.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Zakładu Karnego w Barczewie za zaproszenie. W szczególności jednak dziękujemy panu ppor. Maciejowi Olszewskiemu, strażnikowi więziennemu Zakładu Karnego w Barczewie, który podzielił się ze studentami wiedzą i doświadczeniem oraz udzielił odpowiedzi na liczne pytania z zakresu więziennictwa.

zdjęcia: ppor. Maciej Olszewski 

Kierunki medyczne – #rekrutacjatrwa!

Przypominamy – trwa rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 r.  Dział Rekrutacji i Promocji AMiSNS czeka na Twoje pytania:451 177 566512 542 967512 543 321  e-mail: rekrutacja@amisns.edu.pl poniedziałek –

Czytaj więcej »