Wykłady z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni i utraty tożsamości w kontekście finansów

Dnia 19 listopada 2023 r. studenci kierunków administracja oraz bezpieczeństwo wewnętrzne Wydziału Administracji i Nauk Społecznych AMiSNS wzięli udział w dwóch wykładach poprowadzonych przez pana Marcina Wąsika-Wiszniewskiego – Regionalnego Dyrektora Programów Edukacji Ekonomicznej.

Pierwszy wykład „Utrata tożsamości, a twoje finanse. Metody, skutki, przeciwdziałanie” został zrealizowany przy współpracy z Biurem Informacji Kredytowej. Prelegent wprowadził słuchaczy w tematykę ochrony tożsamości – najczęstszych sposobów utraty i wyłudzania danych osobowych, konsekwencji tego zjawiska, jak też działań jakie należy podjąć, aby uchronić się przed utratą danych, a jeśli już do tego dojdzie – działań minimalizujących skutki.

Natomiast drugi z wykładów – „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” zostało zrealizowany we współpracy z Radą Bankowości Elektronicznej Związku Banków Polskich, Warszawskim Instytutem Bankowości oraz Krajową Izbą Rozliczeniową. Celem wykładu było wyjaśnienie czym jest cyberbezpieczeństwo finansowe. Omówione zostały zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z urządzeń mobilnych, bankowości elektronicznej oraz portali społecznościowych. Pokazane zostały przykłady zagrożeń m.in. phishingu, prób wyłudzeń finansowych, jakie mogą spotkać każdego z nas, a także przedstawiono kroki, które można podjąć, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

W trakcie spotkania studenci mieli również możliwość zagrania w aplikacji Score Hunter, będącą platformą edukacyjną przygotowaną przez BIK. Uczestnikom z najwyższymi wynikami prelegent wręczył nagrody.

Terminy odbioru dyplomów ukończenia studiów

Szanowni Absolwenci! Przypominamy, że dyplomy ukończenia studiów są do odebrania w Bibliotece AMiSNS 𝗽. 𝟭𝟭𝟬 𝗱𝗼 𝟬𝟯.𝟬𝟴.𝟮𝟬𝟮𝟰 𝗿. (włącznie). 𝟎𝟔.-𝟑𝟏.𝟎𝟖.𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐫. – 𝐁𝐈𝐁𝐋𝐈𝐎𝐓𝐄𝐊𝐀 𝐍𝐈𝐄𝐂𝐙𝐘𝐍𝐍𝐀