Warsztaty z gipsowania dla studentów kierunku lekarskiego

W dniu 9.04.2024 r. odbyły się warsztaty z gipsowania zrealizowane w ramach IFMSA-Poland Oddział Kandydat Elbląg.

W trakcie warsztatów organizowanych przez SCOME studenci kierunku lekarskiego wysłuchali wykładu na temat unieruchomienia kończyn, rodzajów unieruchomień zewnętrznych i opatrunków uciskowych. Poznali również zasady zakładania unieruchomienia gipsowego, szyn gipsowych i gipsu okrężnego. Wysłuchali uwag praktycznych odnośnie gipsowania oraz najczęstszych błędów w trakcie gipsowania. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty praktyczne, podczas których studenci kierunku lekarskiego mieli możliwość samodzielnie zakładać gips sobie nawzajem.

Warsztaty odbywały się pod okiem znakomitego specjalisty ortopedii i traumatologii, lek. med. Łukasza Adamczyka. Serdecznie dziękujemy za wartościowe spotkanie i możliwość zdobycia cennych umiejętności!

Kolejna zakwalifikowana grupa studentów kierunku lekarskiego zgłębi tajemnice gipsowania już 9.05.2024 r.

Do zobaczenia niebawem!

Terminy odbioru dyplomów ukończenia studiów

Szanowni Absolwenci! Przypominamy, że dyplomy ukończenia studiów są do odebrania w Bibliotece AMiSNS 𝗽. 𝟭𝟭𝟬 𝗱𝗼 𝟬𝟯.𝟬𝟴.𝟮𝟬𝟮𝟰 𝗿. (włącznie). 𝟎𝟔.-𝟑𝟏.𝟎𝟖.𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐫. – 𝐁𝐈𝐁𝐋𝐈𝐎𝐓𝐄𝐊𝐀 𝐍𝐈𝐄𝐂𝐙𝐘𝐍𝐍𝐀