blank

Rozwój i relacje – delegatki IFMSA na zjeździe w Olsztynie

W dniach 25-27 października studentki kierunku lekarskiego Edyta Zomkowska, koordynatorka programu stałego SCOME (edukacja medyczna) IFMSA Elbląg, oraz Zofia Szewczyk, koordynatorka programu SCOPH (zdrowie publiczne) IFMSA Elbląg, uczestniczyły w zjeździe delegatów programów SCOME i SCOPH w Olsztynie. W trakcie wydarzenia brały udział w warsztatach z zarządzania, m.in. „Asertywny lider – skuteczny zespół” oraz „How to LOME”, dotyczących zarządzania projektami warsztatowymi.

Kolejną część zjazdu stanowiły warsztaty psychologiczne. Studentki zdobyły wiedzę na temat zapobiegania wypaleniu zawodowemu podczas zajęć „Wypalenie zawodowe – od objawów do rozwiązań”, a także doskonaliły umiejętność budowania relacji w czasie warsztatu „Kluczowe 60 sekund w relacjach”.

Uczestniczyły również w sesjach podsumowujących realizację poszczególnych programów stałych, gdzie kluczowym punktem była dyskusja na temat efektywnej komunikacji, także w kontekście wspomnianego wcześniej hasła „Kluczowe 60 sekund w relacjach”.