Akademickie Rozmowy – zapraszamy do obejrzenia czwartego odcinka

W czwartej już audycji z cyklu „Akademickie Rozmowy” współtworzonej z Truso.tv przedstawiamy panią dr Igę Lipską, pełnomocniczkę rektora ds. współpracy międzynarodowej i kształcenia podyplomowego. Podczas audycji nasz gość wypowie się na temat obowiązków wpisanych w powyższą rolę oraz przybliży zagadnienie kształcenia podyplomowego realizowanego na uczelni pod nazwą IMPE-t.

Pani doktor Iga Lipska to doskonały przykład na to, że ukończenie studiów medycznych otwiera drzwi do wielu różnorodnych ścieżek kariery. Pani doktor od dwudziestu lat realizuje się zawodowo w dziedzinie oceny technologii medycznych (HTA) oraz ekonomiki zdrowia i ceni sobie możliwość rozwijania się w obszarach, które odpowiadają jej pasjom oraz zawodowym celom. Jej dwudziestoletnie doświadczenie znalazło niedawno odzwierciedlenie w autorskim projekcie studiów podyplomowych (Skuteczne wdrażanie innowacji w podmiotach leczniczych), których rozpoczęcie jest planowane na połowę kwietnia tego roku.

W dzisiejszym odcinku pani doktor Iga Lipska wypowie się na temat możliwości, które stoją obecnie przed młodym pokoleniem, oraz zalet korzystania z programu Erasmus+. Podzieli się także osobistymi doświadczeniami i przytoczy przykłady międzynarodowej aktywności studentów AMiSNS. Gość audycji przedstawi również program kształcenia podyplomowego na AMiSNS, który obejmie trzy kierunki studiów i skupi się kolejno na tematyce z zakresu fizjoterapii oddechowej w schyłkowej fazie życia, wdrażaniu innowacji w podmiotach medycznych i badaniach klinicznych.

W ubiegłym roku Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych uzyskała grant Agencji Badań Medycznych na otwarcie trzech kierunków studiów podyplomowych. Oferta bezpłatnych studiów podyplomowych wpisuje się w misję uczelni, którą jest umożliwienie kształcenia się przez całe życie. Studia są dedykowane dla osób, które mają już doświadczenie na rynku pracy. W wywiadzie pani dr Iga Lipska przybliża charakterystykę każdego z kierunków, podkreśla ich praktyczny wymiar oraz opowiada o zaplanowanych zagranicznych wizytach studyjnych – studenci, w ramach kształcenia, mają odwiedzić kliniki w Barcelonie i Rzymie.

 

Obejrzyj najnowszy odcinek:

Akademickie Rozmowy – odcinek czwarty– dr Iga Lipska

 

Projekt „IMPEt – Innowacyjne Metody Podyplomowej Edukacji” został sfinansowany ze środków Agencji Badań Medycznych.

https://www.abm.gov.pl

 

Kolejna odsłona „Akademickich Rozmów” już 21 marca. Zapraszamy do wspólnego oglądania. 

Dyżur Psychologa

Informujemy o dyżurze psychologa – 19.04.2024 r., piątek, godz. 15:00-16:00. Gabinet B12. Kontakt do Pani mgr Joanny Gawlickiej: jgawlicka@amisns.edu.pl

Czytaj więcej »