Akademickie Rozmowy – zapraszamy do obejrzenia ósmego odcinka

Gościem najnowszej odsłony audycji „Akademickie Rozmowy”, tworzonej wspólnie z Truso.tv, jest dr n. o zdr. Magdalena Tomczyk – dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Pani doktor Magdalena Tomczyk, prywatnie pasjonatka jazdy na nartach i kolekcjonerka płyt winylowych, rozpoczęła swoją karierę zawodową uzyskując dyplom pielęgniarstwa na Akademii Medycznej K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Obronienie tytułu doktora i ukończenie licznych studiów podyplomowych z zakresu zarządzania otworzyło przed nią możliwość pracy w roli nauczyciela akademickiego oraz wizytatora w placówkach medycznych.

W dzisiejszej audycji pani dziekan wypowiada się na temat swojej roli na uczelni oraz zapewnia, że kształcenie na AMiSNS odbywa się pod okiem praktyków, którzy przekazują wiedzę w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe. Edukacja na kierunkach takich jak pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne i kosmetologia uwzględnia najnowsze wymogi i standardy kształcenia medycznego.

Pani doktor Magdalena Tomczyk zaznacza, że zależy jej na zapewnieniu najwyższej jakości kształcenia i przygotowaniu absolwentów do bezpiecznego i skutecznego wykonywania zawodów medycznych. Jednym z atutów uczelni, który w znacznym stopniu pomaga w realizacji tego celu, jest Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. Kolejny to współpraca Akademii z renomowanymi podmiotami medycznymi, które mogą pochwalić się bardzo dobrą infrastrukturą, wyposażeniem i możliwością nauki procedur wysokospecjalistycznych.

Wieloletnie doświadczenie w nauczaniu i bogata historia zawodowa (m.in. praca na stanowiskach kierowniczych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu) w połączeniu z otwartością i życzliwością czynią panią dziekan autorytetem wśród studentów oraz inspiracją dla całej społeczności akademickiej.

 

Obejrzyj najnowszy odcinek:

Akademickie Rozmowy – odcinek ósmy – dr n. o zdr. Magdalena Tomczyk