AMiSNS na Europejskim Kongresie ISPOR w Kopenhadze

Europejski Kongres ISPOR (International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research) w Kopenhadze to wydarzenie, które zrzesza światowych liderów opieki zdrowotnej. Kongres jest jednym z największych na świecie wydarzeń w zakresie polityki zdrowotnej oraz ekonomiki zdrowia i HTA.

Pani dr Iga Lipska, pełnomocniczka rektora ds. współpracy międzynarodowej i kształcenia podyplomowego oraz adiunkt na wydziale lekarskim, wzięła aktywny udział w Kongresie wygłaszając wykład na temat zaangażowania klinicystów i płatników w procesy decyzyjne dotyczące oceny technologii medycznych (z ang. Health Technology Assessment, HTA). Wykład odbył się w dniu 12 listopada 2023 podczas całodziennego spotkania agencji HTA przybyłych z całej Europy.

W drugim dniu Kongresu ISPOR dr Iga Lipska wzięła udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym aktualnych kwestii w zakresie polityki zdrowotnej w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie jako prelegentka wygłosiła wykład na temat unijnego Rozporządzenia w sprawie HTA i jego implikacji dla krajów naszego regionu. Panel został zorganizowany w ramach prac Konsorcjum Europy Środkowo-Wschodniej ISPOR (CEE Consortium) i cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników, którzy wzięli udział w ożywionej dyskusji.

Europejski Kongres ISPOR  w Kopenhadze zgromadził rekordową liczbę ponad 5 600 uczestników. Cieszymy się, że nasza uczelnia, w osobie pani dr Igi Lipskiej, mogła uczestniczyć w tak ważnym międzynarodowym wydarzeniu.

O cukrzycy z seniorami

Dnia 16.04.2024 r. z inicjatywy Parlamentu Studentów AMiSNS odbyła się prelekcja „Słodka nauka – tajemnice cukrzycy” dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu. Celem spotkania

Czytaj więcej »