Bal karnawałowy – kolejna inicjatywa parlamentu studentów

Dnia 2 lutego w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Elblągu zorganizowany został bal karnawałowy. We współpracy z naszą absolwentką i wychowawczynią w placówce panią Karoliną Strzelec nasi studenci przygotowali liczne atrakcje dla małych i starszych podopiecznych.

W ramach wydarzenia przeprowadzono szereg gier, zabaw, tańców integracyjnych oraz konkurów dla najmłodszych. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko gdzie studentki wykonywały makijaże karnawałowe oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Jedną z nagród było zaproszenie na strzelnicę, gdzie pod okiem profesjonalnego instruktora i jednocześnie naszego studenta wychowankowie będą mogli odbyć mini szkolenie i dobrze się bawić.

Dzięki zaangażowaniu studentów pierwszego roku psychologii, drugiego roku pedagogiki oraz drugiego roku pielęgniarstwa udało się przygotować nagrody i prezenty dla wszystkich podopiecznych placówki.

Jesteście wspaniali a największą nagrodą dla nas jest uśmiech na twarzach dzieci. Brawo dla Was za wielkie serca.

Było wspaniale, kolorowo, tanecznie i mamy nadzieję, że taka współpraca pozostanie do końca świata i jeden dzień dłużej.

dr Magdalena Kiełbasiewicz

Nowa odsłona Act Elbingensia

Acta Elbingensia (Acta Elbing) to multidyscyplinarne czasopismo naukowe, publikowane przez Akademię od 2003 roku. Acta Elbingensia ukazuje się raz w roku, w grudniu, w wersji cyfrowej