International Stroke Conference 2024 – studenci kierunku lekarskiego na konferencji w USA

W dniach 5-21 lutego studenci drugiego roku kierunku lekarskiego – pani Edyta Zomkowska i pan Dawid Pilewski – przebywali w Stanach Zjednoczonych w Phoenix (Arizona) i w Nowym Jorku.

Studenci uczestniczyli w International Stroke Conference 2024 zorganizowanej w ramach American Stroke Association oraz mieli możliwość obejrzenia najnowszego sprzętu medycznego m.in. karetki z wbudowanymi tomografami do transportowania pacjentów.

W trakcie pobytu studenci brali udział w warsztatach medycznych i przedstawili wykład „Assessment of neurogenic dysphagia in patients with vascular brain injury – correlation of physical examination with instrumental examination of the act of swallowing”. Praca powstała przy współudziale Wydziału Lekarskiego AMiSNS i Katedry Otorynolaryngologii, Chorób Głowy i Szyi UWM w Olsztynie.

Pobyt w Stanach zaowocował kolejnymi propozycjami współpracy, pozwolił na konwersację z medykami z całego świata oraz poszerzył wiedzę praktyczną. Spotkanie wielu wybitnych specjalistów z dziedziny neurologii, neurochirurgii czy kardiologii z pewnością stanowi solidne podwaliny pod rozwój naszych przyszłych lekarzy.