Nowy blok operacyjny w Szpitalu Miejskim w Elblągu

18 grudnia przedstawiciele władz uczelni, dr hab. n. med. Beata Januszko-Giergielewicz, prof. uczelni, oraz Dziekan Wydziału Lekarskiego, dr n. med. Jacek Perliński, prof. uczelni, wzięli udział w uroczystym otwarciu nowego bloku operacyjnego w Szpitalu Miejskim w Elblągu.   

Wybudowanie nowego bloku operacyjnego to najważniejsze przedsięwzięcie w historii  szpitala, które nie tylko umożliwi przeprowadzenie bardziej skomplikowanych operacji, ale także znacznie wpłynie na zwiększenie ich liczby. Poza pięcioma salami operacyjnymi w pawilonie znajdują się także m.in. pomieszczenia przygotowania pacjenta oraz sala opieki pooperacyjnej wraz z zapleczem. Inwestycja ta jest również istotna z perspektywy naszej uczelni, a dokładnie kształcenia studentów kierunku lekarskiego.

– W nowym bloku operacyjnym oddano pięć nowoczesnych sal operacyjnych wraz z oprzyrządowaną salą wybudzeń. W salach zastosowano nowoczesne techniki wentylacji, które umożliwiają prowadzenie większej liczby zabiegów operacyjnych w komfortowych i sterylnych warunkach – mówi dr hab. n. med. Beata Januszko-Giergielewicz, prof. uczelni – Nas jednak najbardziej cieszy fakt, że dyrekcja szpitala czyni przygotowania pod planowaną edukację medyczną studentów Akademii. W nowym bloku znalazła się sala seminaryjna zaprojektowana z myślą o studentach Wydziału Lekarskiego AMiSNS. Zastosowanie nowych rozwiązań umożliwi również transmisję zabiegów operacyjnych w czasie rzeczywistym.

Podczas spotkania Dziekan Wydziału Lekarskiego, dr n. med. Jacek Perliński, w imieniu władz uczelni pogratulował dyrekcji szpitala i podziękował całemu zespołowi za wsparcie w rozwoju wydziału lekarskiego AMiSNS. Dyrekcja szpitala potwierdziła, że czeka na absolwentów, którzy w przyszłości zasilą szeregi kadry lekarskiej.  

Kierunki medyczne – #rekrutacjatrwa!

Przypominamy – trwa rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 r.  Dział Rekrutacji i Promocji AMiSNS czeka na Twoje pytania:451 177 566512 542 967512 543 321  e-mail: rekrutacja@amisns.edu.pl poniedziałek –

Czytaj więcej »