Dni Otwarte zorganizowane z okazji 5lecia istnienia Elbląskiego Centrum Onkologii

11 grudnia studenci kierunku lekarskiego wzięli udziału w wydarzeniu zorganizowanym z okazji pięciolecia otwarcia zakładu radioterapii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.
Podczas spotkania studenci mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przypominających interdyscyplinarne konsylium onkologiczne a także poszerzyć wiedzę z tego zakresu.
Gospodarzami spotkania byli koordynatorzy oddziałów WSZ w Elblągu: Onkologicznego z Pododdziałem Chemioterapii, Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Piersi, Otolaryngologicznego z Pododdziałem Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, Oddziału Urologicznego, Ginekologicznego oraz ordynator Zakładu i Oddziału Radioterapii CRiU w Elblągu. Liczne grono koordynatorów dało możliwość uzyskania odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania oraz pozwoliło studentom zapoznać się z opinią specjalistów na temat konieczności personalizacji i indywidualnego podejścia do każdego pacjenta.
Dodatkowo studenci poznali działalność elbląskich fundacji i organizacji takich jak Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek, a także usłyszeli o dotychczasowych osiągnięciach Elbląskiego Centrum Onkologii i ich planach na przyszłość.
Całość wydarzenia została okraszona koncertem uczniów zaprzyjaźnionej Szkoły Muzycznej w Elblągu oraz Zespołu Ludowego „Sasanki” z Suchacza.