Otwarcie Poradni Prehabilitacyjnej w WSZ Elbląg

W dniu 25 marca 2024 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej w województwie warmińsko-mazurskim Poradni Prehabilitacyjnej, połączone z konferencją naukową pt.: „Poradnia Prehabilitacyjna – nowe standardy opieki okołooperacyjnej oraz przygotowania pacjenta do leczenia uzupełniającego chemioterapii i radioterapii”.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz województwa, środowiska medycznego, pracownicy szpitala. Z ramienia Akademii w uroczystości uczestniczyła pani prorektor ds. edukacji medycznej i studentów AMiSNS, dr hab. n. med. Beata Januszko-Giergielewicz, prof. uczelni.

Gratulujemy Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Elblągu realizacji tak ambitnego przedsięwzięcia – pionierskiego na skalę regionu! Wpisuje się ono w światowy trend organizacji, standaryzacji i pogłębienia holistycznej opieki nad pacjentem przed zabiegiem operacyjnym, szczególnie onkologicznym. Z pewnością z wprowadzenia tej nowoczesnej procedury medycznej największą korzyść odniosą mieszkańcy Elbląga i całego województwa.

Wspólna praca zespołu medycznego, psychologa, dietetyka i innych specjalistów z chorym w okresie przed planowanym zabiegiem operacyjnym zmniejsza jego poziom stresu, redukuje ryzyko powikłań pooperacyjnych, a co za tym idzie – potencjalnie wpływa na ostateczny wynik leczenia.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. 

Kierunki medyczne – #rekrutacjatrwa!

Przypominamy – trwa rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 r.  Dział Rekrutacji i Promocji AMiSNS czeka na Twoje pytania:451 177 566512 542 967512 543 321  e-mail: rekrutacja@amisns.edu.pl poniedziałek –

Czytaj więcej »