Praktyki medyczne w Szpitalu w Mirano. Studenci AMiSNS szkolą się pod okiem włoskich specjalistów!

Z radością informujemy, że studenci pierwszego i drugiego roku kierunku lekarskiego Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych (AMiSNS) rozpoczęli praktyki w Szpitalu w Mirano we Włoszech. To wyjątkowe doświadczenie stało się możliwe dzięki współpracy nawiązanej przez profesora Luigi Marano – Pełnomocnika rektora ds. rozwoju współpracy międzynarodowej AMiSNS – z dr Biagio Epifani, dyrektorem Oddziału Ratunkowego Szpitala w Mirano, oraz otwartości na taką współpracę ze strony dr Edgardo Contato, dyrektora generalnego Azienda ULSS 3 Serenissima del Veneto. Ważną rolę w umożliwieniu realizacji praktyk, i tym samym pogłębieniu wiedzy i umiejętności w międzynarodowym środowisku medycznym, odegrało wsparcie finansowe z Programu Erasmus+.

Praktyki, które rozpoczęły się 15 lipca 2024 roku, umożliwiają naszym studentom zapoznanie się z nowoczesnymi metodami leczenia oraz standardami opieki zdrowotnej we Włoszech. Dzięki wsparciu i gościnności włoskich profesjonalistów studenci zdobywają bezcenne doświadczenie, które na pewno przyczyni się do ich rozwoju zawodowego. Oprócz intensywnej nauki i praktyki, studenci mają okazję spędzać czas podziwiając włoską architekturę i przyrodę. Studenci zwiedzili już urokliwe miasta takie jak Wenecja i Padwa, a także odwiedzili prestiżowy Uniwersytet Padewski (wł. Università degli Studi di Padova). Te wycieczki, poza walorami turystycznymi, stanowiły doskonałą okazję do poszerzenia horyzontów kulturowych i naukowych.

Jesteśmy dumni, że nasi studenci mogą korzystać z możliwości kształcenia za granicą. Serdecznie dziękujemy Szpitalowi w Mirano za ciepłe przyjęcie i profesjonalną opiekę nad naszymi praktykantami. Zarówno gościnność Włochów, jak i profesjonalizm personelu szpitala w Mirano, spotkały się z ogromnym uznaniem naszych studentów.

Drodzy studenci – życzymy wam dalszych sukcesów, owocnych doświadczeń podczas praktyk i powrotu do Polski z nowymi umiejętnościami oraz niezapomnianymi wspomnieniami!

Zapraszamy do udziału w Programie Erasmus+. Więcej informacji w zakładce Erasmus+ oraz w Biurze ds. Współpracy Międzynarodowej.

Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych

ul. Lotnicza 2

budynek C, pokój 020

Rekrutacja trwa!