Profesor Luigi Marano na spotkaniu Nigerijskiego Towarzystwa Chorób Kolorektalnych (NSCRD)

Profesor Luigi Marano, pełnomocnik rektora ds. rozwoju współpracy międzynarodowej w zakresie nauk medycznych w AMiSNS, uczestniczył w tym roku w dwóch dużych medycznych wydarzeniach: spotkaniu Nigerijskiego Towarzystwa Chorób Kolorektalnych (NSCRD) oraz Kongresie 2024 grupy badawczej NutriOnc.

Podczas pierwszego z wydarzeń pan Marano, występując w roli prelegeta, wygłosił wykład „Poziom ligacji tętnicy krezkowej dolnej w chirurgii raka odbytnicy: pojęcie, konsensus i kontrowersje”. Pan Marano określił to wydarzenie mianem „fantastycznej okazji do omówienia tak istotnego tematu w dziedzinie” i poinformował, że otrzymał Certyfikat Uznania bezpośrednio od Prezydenta NSCRD, Dr. Adeynki Adejumo. Nie umknęło naszej uwadze, że slajd rozpoczynający prezentację pana profesora został opatrzony zdjęciem oraz logo naszej uczelni.

Dzięki profesorowi Marano nasza Akademia ma szansę uczestniczyć w renomowanych międzynarodowych wydarzeniach. Cieszymy się, że dzięki pełnomocnikowi rektora ds. rozwoju współpracy międzynarodowej w zakresie nauk medycznych w AMiSNS nasza uczelnia ma szansę zaistnieć na scenie międzynarodowej w wydarzeniach zrzeszających cenionych chirurgów onkologicznych, onkologów klinicznych, radioonkologów i dietetyków z całego świata. Zdobyte kontakty z pewnością przyczynią się do wzmocnienia działań pana Marano.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne relacje i dokonania pana profesora.