Spotkanie z praktykiem – pasjonatem na zajęciach z psychologii wychowawczej na kierunku psychologia

W dniu 1 lipca 2023 odbyły się zajęcia z psychologii wychowawczej, na których został poruszony temat pasji w wychowaniu i nauczaniu. Na zaproszenie doktora Przemysława Piwowarczyka na zajęcia do AMiSNS przybył pan Krystian Latoszewski – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skarszewach, absolwent AWF w Gdańsku, informatyk i maratończyk.

Nasz Gość pokrótce przedstawił swoje hobby: bieganie, muzykowanie, żeglarstwo, pszczelarstwo. Ukazał, jak ważna jest pasja w pracy z młodym pokoleniem. Zwrócił uwagę na potrzebę autentyczności nauczyciela i wychowawcy. Pokazał, w jaki sposób „zapalił” do biegania swoich uczniów, ich rodziców i swoich sąsiadów. Mówił o potrzebie bycia z wychowankami, towarzyszenia im w poszukiwaniu talentów i pasji, zachęcania ich do rozwoju.

Pan Krystian Latoszewski podzielił się z zebranymi swoim dylematem – czy być trenerem wyjątkowych i odnoszących sukcesy podopiecznych, czy jednak skupiać się na szerszym gronie i przyczyniać się do rozwoju kultury fizycznej u wszystkich.

Nasz Gość mocno zaakcentował też, że współczesna polska szkoła potrzebuje ludzi z pasją – aktywnych, twórczych, otwartych nauczycieli, którzy podejmują dialog z uczniami i rodzicami, odkrywają umiejętności uczniów, angażują ich i motywują.

O cukrzycy z seniorami

Dnia 16.04.2024 r. z inicjatywy Parlamentu Studentów AMiSNS odbyła się prelekcja „Słodka nauka – tajemnice cukrzycy” dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu. Celem spotkania

Czytaj więcej »