Doktor Arletta Chryścionko i doktor Dariusz Tuleja gośćmi Interdyscyplinarnego koła naukowego

W dniu 5 lipca w murach naszej uczelni gościliśmy dwójkę lekarzy: doktor Arlettę Chryścionko – specjalistkę chorób wewnętrznych i pulmonologii oraz doktora Dariusza Tuleję – okulistę.
Oboje opowiedzieli o swoim udziale w misjach zagranicznych m. in w Malavi (Afryka, misja z ramienia Polskiej Misji Medycznej), czy Kamerunie (misja zorganizowana w ramach akcji „Okuliści dla Afryki”).

Podczas wizyty studenci kierunku lekarskiego mogli obejrzeć mnóstwo ciekawych zdjęć, zadać wiele nurtujących ich pytań oraz usłyszeć zapierające dech w piersiach historie związane z pracą lekarza podczas misji.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Interdyscyplinarnego Koła Naukowego działającego przy Wydziale Lekarskim naszej uczelni, którego opiekunem jest pani profesor Beata Januszko-Giergielewicz.

Komitet organizacyjny:
Dawid Pilewski