Spotkanie z przedstawicielkami Centrum Zdrowia Psychicznego w Elblągu

10 grudnia studenci psychologii i pedagogiki wzięli udział w spotkaniu dotyczącym problematyki zdrowia psychicznego oraz kampanii społecznych promujących zdrowie psychiczne np: „Stop samobójstwom”, „Terapia to nie wstyd”.

W minioną niedzielę na naszej uczelni gościliśmy Panią Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego w Elblągu mgr Ewę Jussis, Panią mgr Katarzynę Rubaj Pielęgniarkę Oddziałową Oddziału Psychiatrycznego i Detoksykacji i Panią mgr Olgę Boll – psychoterapeutę.

Nasi Goście przybliżyli studentom psychologii i pedagogiki działalność Centrum Zdrowia Psychicznego, a także opowiedzieli o zadaniach jakie stoją przed psychologiem, psychoterapeutą i asystentem zdrowienia. Podczas spotkania została również przedstawiona oferta Klubu Pacjenta oraz idea dwóch kampanii społecznych: „Terapia to nie wstyd” i „Stop samobójstwom”.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem studentów AMiSNS o czym świadczyła frekwencja. Poruszona na spotkaniu tematyka zdrowia psychicznego, holistycznego podejścia do potrzeb pacjenta i jego leczenia, staje się współcześnie coraz bardziej istotna w obliczu rosnącego społecznego zapotrzebowania na specjalistów zdrowia i higieny psychicznej – podsumowała kierownik kierunku psychologia dr Anna Skuzińska, prof. uczelni.

Dziękujemy naszym Gościom za spotkanie i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Terminy odbioru dyplomów ukończenia studiów

Szanowni Absolwenci! Przypominamy, że dyplomy ukończenia studiów są do odebrania w Bibliotece AMiSNS 𝗽. 𝟭𝟭𝟬 𝗱𝗼 𝟬𝟯.𝟬𝟴.𝟮𝟬𝟮𝟰 𝗿. (włącznie). 𝟎𝟔.-𝟑𝟏.𝟎𝟖.𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐫. – 𝐁𝐈𝐁𝐋𝐈𝐎𝐓𝐄𝐊𝐀 𝐍𝐈𝐄𝐂𝐙𝐘𝐍𝐍𝐀