Spotkanie z przedstawicielkami Centrum Zdrowia Psychicznego w Elblągu

10 grudnia studenci psychologii i pedagogiki wzięli udział w spotkaniu dotyczącym problematyki zdrowia psychicznego oraz kampanii społecznych promujących zdrowie psychiczne np: „Stop samobójstwom”, „Terapia to nie wstyd”.

W minioną niedzielę na naszej uczelni gościliśmy Panią Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego w Elblągu mgr Ewę Jussis, Panią mgr Katarzynę Rubaj Pielęgniarkę Oddziałową Oddziału Psychiatrycznego i Detoksykacji i Panią mgr Olgę Boll – psychoterapeutę.

Nasi Goście przybliżyli studentom psychologii i pedagogiki działalność Centrum Zdrowia Psychicznego, a także opowiedzieli o zadaniach jakie stoją przed psychologiem, psychoterapeutą i asystentem zdrowienia. Podczas spotkania została również przedstawiona oferta Klubu Pacjenta oraz idea dwóch kampanii społecznych: „Terapia to nie wstyd” i „Stop samobójstwom”.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem studentów AMiSNS o czym świadczyła frekwencja. Poruszona na spotkaniu tematyka zdrowia psychicznego, holistycznego podejścia do potrzeb pacjenta i jego leczenia, staje się współcześnie coraz bardziej istotna w obliczu rosnącego społecznego zapotrzebowania na specjalistów zdrowia i higieny psychicznej – podsumowała kierownik kierunku psychologia dr Anna Skuzińska, prof. uczelni.

Dziękujemy naszym Gościom za spotkanie i mamy nadzieję na dalszą współpracę.