blank

Wojsko, nauka i pasja – AMiSNS gospodarzem II Wojskowych Targów Służby i Pracy

W dniach 4–5 kwietnia 2025 roku teren Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych zamienił się w centrum rekrutacji, pokazów i edukacyjnej inspiracji. Wszystko za sprawą II Wojskowych Targów Służby i Pracy, organizowanych z inicjatywy Ministerstwa Obrony Narodowej we współpracy z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji.

To ogólnopolskie wydarzenie odbywało się równocześnie w 16 miastach w Polsce, a Elbląg znalazł się wśród nich – nieprzypadkowo. Jak podkreślił wojewoda warmińsko-mazurski Radosław Król podczas uroczystego otwarcia:
– W województwie warmińsko-mazurskim służy już około 20 tysięcy żołnierzy, ale potrzeba kolejnych 5 tysięcy. W samym regionie Elbląg–Braniewo aż 800 osób może znaleźć zatrudnienie w armii.

4 kwietnia – mundur i edukacja

Piątek upłynął pod znakiem spotkań z żołnierzami, prezentacji sprzętu oraz rozmów o możliwościach rozwoju zawodowego w strukturach Sił Zbrojnych RP. Na terenie AMiSNS pojawiły się jednostki reprezentujące wszystkie rodzaje sił zbrojnych. W programie nie zabrakło pokazów musztry paradnej, walki wręcz, nowoczesnych pojazdów wojskowych, testów na elektronicznej strzelnicy, a także degustacji tradycyjnej wojskowej grochówki.

Równolegle z targami odbywały się Dni Otwarte Akademii, podczas których kandydaci mogli poznać ofertę edukacyjną na rok akademicki 2025/2026, zajrzeć do tajników walizki detektywistycznej, dowiedzieć się więcej o programie Legii Akademickiej, zbadać błędnik i zabrać ze sobą pamiątkowe uczelniane gadżety.

5 kwietnia – akcja, reakcja i współpraca

Sobotni program wydarzenia obfitował w jeszcze więcej praktyki. Na terenie uczelni odbyły się pokazy wyszkolenia, musztry paradnej i taktycznych akcji wojskowych, a także prezentacje najnowszego sprzętu wykorzystywanego w armii. Goście z entuzjazmem korzystali z wirtualnej strzelnicy i paintballa.

Szczególne emocje wzbudził pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu studentów III roku kierunku ratownictwo medyczne AMiSNS, przygotowany pod okiem Przemysława Hońko oraz Krzysztofa Siemieniewskiego. Studenci zaprezentowali profesjonalną i realistyczną symulację działań w sytuacji zagrożenia życia, udowadniając, że są gotowi na przyszłe zawodowe wyzwania.

Dziękujemy i do zobaczenia!

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, szkołom, rodzinom i osobom indywidualnym, które odwiedziły naszą uczelnię podczas tych dwóch wyjątkowych dni. Dziękujemy również jednostkom wojskowym za profesjonalne przygotowanie pokazów i stoisk informacyjnych.

To były dwa dni pełne pasji, zaangażowania, nauki i inspiracji.
Do zobaczenia przy kolejnych inicjatywach!

Podobne wpisy