Zaproszenie na wydarzenie edukacyjne: „Mały Pacjent”

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do uczestnictwa w edukacyjnym wydarzeniu poświęconym historii pediatrii oraz opiece nad najmłodszymi. Będzie to niezwykła okazja do zdobycia wiedzy na temat pielęgnacji i higieny dzieci, a także historii i rozwoju dziecka.

 

Data wydarzenia: 22 czerwca 2024
Godzina rozpoczęcia: 9:30-12:30
Miejsce: Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych
Organizatorzy: Oddział Terenowy Głównej Biblioteki Lekarskiej w Elblągu oraz Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych.

Plan wydarzenia:

9:30Otwarcie wystawy „Mały Pacjent”
Krótkie wprowadzenie i przedstawienie wystawy, która zabierze nas w podróż przez historię opieki nad dziećmi.

10:00Seria wykładów:

  • „Normy rozwojowe i etapy rozwoju dziecka” – omówienie kluczowych etapów rozwoju dzieci w pierwszych latach życia. (30 min)
  • Dziecko zaniedbane – historyczne ujęcie przemian pieczy zastępczej – wprowadzenie do historii domów dziecka i instytucji opiekuńczych. (30 min)
  • „Zdrowie i pielęgnacja dziecka małego na przełomie lat, aspekty opiekuńczo-wychowawcze” – analiza zmian w podejściach do opieki nad dziećmi. (30 min)

11:30Warsztaty z zakresu pielęgnacji i higieny niemowlęcia
Warsztaty praktyczne prowadzone przez doświadczoną położną, z omówieniem laktacji i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad niemowlętami.

 

Informacje dodatkowe:

Wydarzenie skierowane jest szczególnie do kobiet planujących ciążę, będących w ciąży oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką rozwoju dziecięcego, pielęgnacji i opieki nad najmłodszymi. Będzie to doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy oraz poszerzenia swoich kompetencji w zakresie opieki nad dziećmi.

Czas trwania wydarzenia to około 3 godziny, co daje uczestnikom możliwość zgłębienia tematyki oraz aktywnego udziału w dyskusjach i warsztatach.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym inspirującym wydarzeniu!

Dołącz do wydarzenia na FB, aby poznać więcej szczegółów – Warsztaty – wykłady – wystawa „Mały Pacjent” | Facebook

Kierunki medyczne – #rekrutacjatrwa!

Przypominamy – trwa rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 r.  Dział Rekrutacji i Promocji AMiSNS czeka na Twoje pytania:451 177 566512 542 967512 543 321  e-mail: rekrutacja@amisns.edu.pl poniedziałek –

Czytaj więcej »