blank

Seminarium „Thematic Seminar on Erasmus+ Apprenticeship Mobility in Europe” – Bordeaux, Francja, 12-15 listopada 2024 r.

W dniach 12-15 listopada 2024 roku mgr Olga Reva, Specjalista ds. Współpracy Międzynarodowej oraz Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+, uczestniczyła w seminarium tematycznym dotyczącym mobilności praktykantów w Europie – „Thematic seminar on Erasmus+ apprenticeship mobility in Europe”, które odbyło się w Bordeaux, Francja. Wyjazd miał na celu nawiązanie kontaktów z przedstawicielami instytucji edukacyjnych oraz omówienie możliwości współpracy w ramach programu Erasmus+.

Seminarium skoncentrowane było na wymianie doświadczeń związanych z organizacją mobilności praktykantów w ramach programu Erasmus+. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z dobrymi praktykami oraz omówić wyzwania, które napotykają instytucje edukacyjne i organizacje w zakresie międzynarodowej mobilności praktykantów. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli uczelni oraz instytucji szkoleniowych z różnych krajów, co stworzyło doskonałą okazję do wymiany wiedzy, nawiązania współpracy oraz budowania relacji międzynarodowych.

Podczas wyjazdu mgr Olga Reva spotkała się z przedstawicielami następujących instytucji edukacyjnych: HBO Verpleegkunde Genk – Atlas College vzw (Belgia), Universidad Fernando Pessoa (Gran Canaria, Hiszpania), Çanakkale Onsekiz Mart University (Turcja), Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (Turcja), Katolicki Uniwersytet Chorwacji (Zagrzeb, Chorwacja), Wyjazd w ramach Szkolenia Międzynarodowego Erasmus+ (TCA).

Udział w seminarium w Bordeaux został zrealizowany w ramach Szkolenia Międzynarodowego Erasmus+ (TCA), którego celem jest wspieranie współpracy między instytucjami zaangażowanymi w realizację projektów Erasmus+ oraz rozwój edukacji i mobilności. Wydarzenia te, organizowane przez Narodowe Agencje Programu Erasmus+ w Europie, mają na celu wdrażanie programu, zwiększanie jego jakości oraz mobilizowanie organizacji do aktywnego działania. TCA wspiera również współpracę pomiędzy organizacjami działającymi na rzecz edukacji, a także promuje rozwój międzynarodowych projektów edukacyjnych.

Wyjazd był finansowany przez Francuską Narodową Agencję „Agence Erasmus+ France/Education Formation”, z budżetu Polskiej Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, oraz z dofinansowaniem budżetu projektu Erasmus+ AMiSNS. Udział w seminarium oraz spotkania z przedstawicielami instytucji edukacyjnych były niezwykle owocne. Pozwoliły na zdobycie cennej wiedzy na temat mobilności praktykantów w Europie oraz nawiązanie nowych kontaktów, które mogą zaowocować przyszłą współpracą. Wyjazd stanowi ważny krok w budowaniu międzynarodowych relacji i otwiera możliwości dla naszych studentów i pracowników w zakresie mobilności międzynarodowej oraz realizacji praktyk zawodowych.

Specjalista ds. Współpracy Międzynarodowej
mgr Olga Reva

Podobne wpisy