Finał akcji „Daj słodziaka dla dzieciaka” – Dzień Dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej w Elblągu

Dzień Dziecka to zwykle taki dzień, który dziecko spędza z rodziną, ciesząc się ciepłem domowego ogniska. Są jednak dzieci, które nie mają możliwości doświadczyć tego uczucia. Odrobina troski i drobne upominki mogą wywołać uśmiech na twarzy każdego dziecka i umilić mu te wyjątkowe chwile.

Z inicjatywy Parlamentu Studentów i we współpracy z Panią Karoliną Strzelec – wychowawcą w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Elblągu, 8 czerwca odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka.

Atrakcje dla dzieciaków przygotowali studenci drugiego roku drugiego stopnia pedagogiki resocjalizacyjnej i. opiekuńczo – wychowawczej: Bartosz Osmański, Artur Orłowski, Amanda Jażdżewska, Justyna Szczepanik, Agata Janik, Kamila Bełza, Patrycja Nadachewicz, Adrianna Kaźmierczak i Agata Tolak-Szczech i Tomasz Wiśniewski.

W trakcie imprezy odbyły się fantastyczne zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, mecz piłki nożnej, puszczanie baniek, malowanie twarzy, ozdabianie włosów oraz loteria fantowa, w trakcie której dzieci prezentowały swoje zdolności wokalne. Na koniec miało miejsce wspólne ognisko z tradycyjnym pieczeniem kiełbasek.

Mamy nadzieję, że zapewniliśmy dzieciom zabawny, ekscytujący, edukacyjny i przyjemny dzień. Chcemy, aby wydarzenie zapadło w pamięć wszystkim uczestnikom imprezy.

Specjalne podziękowania za wielkie serce i przekazanie fantów na loterię dla Sylwii Dolegi i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Elblągu.

Słodycze, które przekazaliśmy podopiecznym placówki dostarczyli studenci naszej uczelni oraz, jak zawsze niezawodna, wiceprzewodnicza Parlamentu, pani Magdalena Lewalska.

Dla Was wszystkich wielkie podziękowania!

Pełnomocnik rektora ds. studentów i opiekun Parlamentu Studentów, dr Magdalena Kiełbasiewicz