Pan Patryk Biedka przewodniczącym Studenckiego Towarzystwa Naukowego AMiSNS

Z dniem 5 kwietnia 2024 r. do Rejestru uczelnianych organizacji studenckich zostało wpisane Studenckie Towarzystwo Naukowe. Organizacja ta zrzesza wszystkie koła naukowe działające na naszej uczelni. Należą do niej członkowie kół, a i ich przewodniczący tworzą Zarząd.

Podczas kwietniowego Forum Kół Naukowych pani prorektor dr hab. n. med. Beata Januszko-Giergielewicz, opiekun merytoryczny stowarzyszenia, przedstawiła status organizacji. Następnie odbyły się zdalne wybory na stanowisko przewodniczącego. Z radością informujemy, że Zarząd Studenckiego Towarzystwa Naukowego na to stanowisko wybrał pana Patryka Biedkę, studenta drugiego roku kierunku lekarskiego. Gratulujemy!

Działania Studenckiego Towarzystwa Naukowego będą miały charakter interdyscyplinarny, co pozwoli na rozwój wszechstronnych projektów oraz szeroką współpracę między różnymi dziedzinami nauki. Do zadań Zarządu będzie również należał rozdział środków finansowych, przyznanych przez uczelnię na działalność naukową kół.

Szczegółowe informacje na temat działalności Towarzystwa będą dostępne na stronie internetowej AMiSNS w specjalnie dedykowanej zakładce.