I Konferencja „Elbląg PUBLIC HEALTH”: zdrowie, edukacja, nauka.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 

I Konferencji „Elbląg PUBLIC HEALTH”: zdrowie, edukacja, nauka,

którą organizuje Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu w dniu 20 kwietnia 2023 roku.

Celem spotkania jest przeprowadzenie interdyscyplinarnej dyskusji z udziałem ekspertów z obszarów zarządzania opieką zdrowotną oraz edukacji medycznej, a wszystko to w kontekście wszechobecnych braków kadrowych w jednostkach opieki zdrowotnej w Polsce. 

Jest to nasz głos w toczącej się w przestrzeni publicznej debacie na temat poziomu kształcenia na nowo powstałych kierunkach medycznych, kształcących przyszłych lekarzy. Mamy świadomość, że jakość kształcenia przyszłych medyków w przyszłości przełoży się bezpośrednio na proces formowania rynku zdrowotnego w kontekście zdrowia publicznego, dlatego też zainicjowaliśmy tę szeroką dyskusję w murach naszej uczelni.

 Wszystkim nam bowiem – od uczelni wyższych poprzez instytucje rządowe przyświeca jeden cel – poprawa jakości opieki zdrowotnej w naszym kraju. W gestii uczelni medycznych pozostaje zaś ważny element tego procesu – jakość kształcenia medycznego. O tych właśnie, krzyżujących się na różnych poziomach zarządzania problemach pragniemy podyskutować podczas spotkania w Elblągu.

Konferencja jest adresowana do wszystkich tych, którym na sercu leży dobro Pacjentów oraz poprawa zdrowia publicznego:  lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników studentów kierunków medycznych i humanistycznych, organizatorów ochrony zdrowia, edukatorów.

Przewidujemy udział w niej w charakterze prelegentów Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji i Nauki, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministra Aktywów Państwowych, głównych przedstawicieli władz samorządowych regionu Warmii i Mazur, dyrektorów jednostek ochrony zdrowia i innych wyśmienitych Gości.

Mamy nadzieję, że spotkanie w Elblągu stanie się nie tylko okazją do gorącej dyskusji społecznej i wymiany poglądów, ale również zaowocuje nowymi kontaktami koleżeńskimi i pomysłami na rozwój naszych instytucji i nasz własny.

Do zobaczenia w Elblągu!

Rektor AMISNS dr Magdalena Dubiella-Polakowska, prof. uczelni

wraz z Komitetem Organizacyjnym 

Biuro konferencji

Dziekanat Wydziału Lekarskiego AMISNS: tel. 451-177-570                           

mail: konferencjaph@amisns.edu.pl 

strona konferencji: eph-amisns.pl

Zapraszamy na spotkanie IFMSA-Poland

Zapraszamy wszystkich członków IFMSA-Poland oraz studentów zainteresowanych działaniem w elbląskim oddziale kandydackim IFMSA-Poland na spotkanie, które odbędzie się 12 grudnia o godzinie 8:45 w sali

Czytaj więcej »

Zbiórka słodyczy dla FABRYKI DOBRA

Drodzy Studenci! Za nami zbiórka słodyczy dla podopiecznych stowarzyszenia Fabryka Dobra. Inicjatorem akcji byli członkowie Koła Naukowego Elbląskich Pedagogów oraz studenci kierunku pedagogika pod opieką

Czytaj więcej »

Delegacja z Chin w AMiSNS

Wczoraj, 6 grudnia, na naszej uczelni gościła delegacja z Chin. Podczas spotkania omówiono zasady współpracy naukowej oraz edukacyjnej, jak również ustalono harmonogram pracy i kierunek

Czytaj więcej »