Kampania Krajowej Administracji Skarbowej – HAZARD? Nie, dziękuję

Dnia 20 maja 2023 r. studenci Administracji, Bezpieczeństwa wewnętrznego oraz Psychologii wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej.

Funkcjonariusze KAS w ramach kampanii „HAZARD? Nie, dziękuję” przedstawili tematykę związaną z obszarem nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Spotkanie rozpoczęło się od wyjaśnienia czym w ogóle jest hazard oraz jakimi aktami prawnymi jest uregulowany w Polsce.

Wskazano na różnicę między legalnym a nielegalnym hazardem, które były motywem do rozpoczęcia dyskusji na temat złożoności uzależnienia od hazardu. Zdaniem części studentów, nie do końca do przyjęcia jest z jednej strony walka państwa z uzależnieniem od hazardu i likwidacja tzw. nielegalnych „dziupli” z automatami do gier, a z drugiej strony czerpanie korzyści podatkowych z kasyn lub z działalności Państwowego Przedsiębiorstwa Totalizatora Sportowego.

Ponadto, funkcjonariusze KAS opowiadali o programowaniu automatów do gier, dzięki którym gracze nie mają szans aby „wygrać więcej niż przegrali”. Nie pominięto także, problematyki wykorzystywania sieci Internet przez podmioty nielegalnie urządzające gry hazardowe. Prelegenci omówili również wskazania wyników badań przeprowadzonych na zlecenie Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

Dzięki kolejnemu już spotkaniu, w ramach kampanii „HAZARD? Nie, dziękuję”, kolejna grupa studentów miała możliwość zrozumienia, że ofiarami uzależnienia od hazardu może zostać każdy, bez względu na to gdzie i z jakiego rodzaju automatów korzysta oraz jaki jest jego status społeczny.

Nowa odsłona Act Elbingensia

Acta Elbingensia (Acta Elbing) to multidyscyplinarne czasopismo naukowe, publikowane przez Akademię od 2003 roku. Acta Elbingensia ukazuje się raz w roku, w grudniu, w wersji cyfrowej