Metodologiczny Misz-Masz

Drugi „METODOLOGICZNY MISZ-MASZ” przeszedł do historii naszej uczelni! Tym razem studenci III roku psychologii i I roku magisterskich studiów uzupełniających pedagogiki zaprezentowali aż 10 referatów – mini prac badawczych z zakresu psychologii i pedagogiki.

Tematyka badań przeprowadzonych przez studentów była bardzo zróżnicowana (zgodnie z nazwą spotkania: MISZ-MASZ 😊). Studenci opracowali szerokie spectrum zagadnień, które dotyczyły tematów związanych z małymi dziećmi, nastolatkami, pracującymi dorosłymi i bezrobotnymi.  Przedstawione w formie referatów badania skupiały się też na podkulturze więziennej i współpracy jednostek wojskowych ze środowiskiem szkolnym. Dzięki tak szerokiemu zakresowi tematycznemu każdy słuchacz mógł znaleźć temat, który go zainteresował.

Studenckie projekty badawcze obejmowały zarówno badania jakościowe, opisowe, oparte o wywiad i ankietę, oraz ilościowe – wymagające posługiwania się statystyką w przygotowaniu opisu wyników i określania podstawowych parametrów psychometrycznych nowych narzędzi psychologicznych.

Zorganizowane spotkanie było wyjątkową okazją do uczenia się metodologii badań na konkretnych, z życia wziętych przykładach mini-badań. Każdy studencki zespół badawczy otrzymał informację zwrotną od zaproszonych na seminarium gości – pracowników naukowych. Słuchacze mieli też możliwość zadawania pytań bezpośrednio po każdej prezentacji.

W drugiej części „METODOLOGICZNEGO MISZ-MASZU” przeprowadzony został panel dyskusyjny w którym uczestniczyli zaproszeni goście, psycholodzy i pedagodzy: pani dr hab. Astrid Męczkowska-Christiansen z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, pani dr hab. Justyna Siemionow z Uniwersytetu Gdańskiego, pan dr Ryszard Makarowski, profesor AMiSNS oraz pani dr Anna Skuzińska, kierownik kierunku psychologia na AMiSNS.

W trakcie panelu dyskusyjnego poruszone zostały zagadnienia bliskie każdemu studentowi, który staje przed zadaniem napisania pracy dyplomowej. Uczestnicy pytali m.in. czym kierować się przy wyborze promotora i tematu. Jak dotrzeć do potencjalnych osób badanych i jak zachęcić je do udziału w badaniu. Co zrobić, żeby badania były proste i dawały autorom satysfakcję.

Całe spotkanie oraz panel dyskusyjny prowadził Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, dr Piotr Kulikowski. Szczególne podziękowania należą się paniom z Dziekanatu WAiNS za zadbanie o przygotowanie sali, oprawę graficzną i obsługę organizacyjną spotkania.

Wyjątkowe urodziny na WAiNS-ie

Pan profesor Mieczysław Ciosek – szanowany, ceniony i uwielbiany przez swoich studentów oraz kadrę wykładowca kierunku psychologia – obchodził ostatnio swoje urodziny. Studenci Pana profesora, chcąc

Czytaj więcej »

Pozytywna Ocena Programowa Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla Kierunku Lekarskiego

Zgodnie z Uchwałą nr 445/2024 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 27 czerwca 2024 roku, 𝐀𝐤𝐚𝐝𝐞𝐦𝐢𝐚 𝐌𝐞𝐝𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐢 𝐒𝐩𝐨ł𝐞𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐍𝐚𝐮𝐤 𝐒𝐭𝐨𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐨𝐭𝐫𝐳𝐲𝐦𝐚ł𝐚 𝐩𝐨𝐳𝐲𝐭𝐲𝐰𝐧ą 𝐨𝐜𝐞𝐧ę 𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐨𝐰ą

Czytaj więcej »