Minister Edukacji i Nauki w AMiSNS

W środę 15.03.2023 r. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odwiedził naszą Akademię, gdzie spotkał się ze studentami, społecznością akademicką i odwiedził Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. Oglądając nasze zaplecze dydaktyczne i nowoczesny sprzęt, który umożliwia studentom zdobywanie wiedzy w praktyce, w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych, które spotykają później w swojej pracy, utwierdził się w przekonaniu, że lekarzy w AMiSNS kształcimy na najwyższym poziomie.

Minister odwiedził także studentów kierunku lekarskiego podczas jednego z wykładów, podziękował im za wysiłek, jaki podjęli studiując na kierunku lekarskim. Minister zaznaczył, że  zmieniono przepisy prawa, by uruchomić kierunki lekarskie w takich miastach jak Elbląg, gdzie jest znakomita baza szpitalna. W trakcie spotkania Minister wziął udział w zajęciach z ratownictwa medycznego, położnictwa i opieki szpitalnej. Zobaczył jak kształcą się studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu wspierani nowoczesnymi fantomami symulującymi choroby i dolegliwości z którymi pacjenci zgłaszają się po pomoc. Wizytując  Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej można poczuć się jak w szpitalu od punktu rejestracyjnego po salę porodową.

– Jesteśmy wzruszeni, że nasze nowoczesne zaplecze infrastrukturalne zostało docenione przez Pana Ministra i osoby mu towarzyszące. Padły słowa, że to już nie XXI wiek, a przyszłościowy model kształcenia. Nasza Akademia ma bardzo duże zaplecze w tym aspekcie i zapewniamy, że na tym nie poprzestaniemy. Nadal planujemy się rozwijać. Mamy wiele planów, więc jest na co czekać – zapewniła prorektor dr hab. n. med. Beata Januszko – Giergielewicz.

Jesteśmy wdzięczni za podkreślenie przez Pana Ministra, że nasza Akademia może liczyć na wsparcie finansowe z Ministerstwa Edukacji, by móc dalej się rozwijać.