Spotkanie z uczestnikami Klubu Pacjenta w Centrum Zdrowia Psychicznego w Elblągu

W dniu 26.10.2023 r. członkowie Koła Naukowego Psychologii „Ryba psuje się od Głowy” spotkało się  z uczestnikami Klubu Pacjenta w Centrum Zdrowia Psychicznego w Elblągu.  

Zajęcia pt. „Cyberprzestępczość” przeprowadziła pani Monika Śmigielska. Wydarzenie miało formę informacyjno-edukacyjną. W dzisiejszych czasach Internet dominuje w wielu aspektach naszego życia, ułatwiając nam codzienne funkcjonowanie. Mimo wielu jego zalet nie zapominajmy, że łatwo zatracić się w rzeczywistości wirtualnej, co może skutkować przykrymi dla nas  doświadczeniami. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z zagadnieniem cyberprzestępstwa, poznali jego formy oraz mechanizmy działań przestępców wirtualnej przestrzeni, otrzymali wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się i korzystania z Internetu oraz form pomocy w sytuacjach stania się ofiarami cyberprzestrzeni.

Justyna Iwona Kniżewska, kierownik ŚDS Małgorzata Subocz, Anna Słomińska, psycholog Magdalena Macek

O cukrzycy z seniorami

Dnia 16.04.2024 r. z inicjatywy Parlamentu Studentów AMiSNS odbyła się prelekcja „Słodka nauka – tajemnice cukrzycy” dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu. Celem spotkania

Czytaj więcej »