Zabójstwo na uczelni – spokojnie, to tylko ćwiczenia

W dniu 13 stycznia 2024 r. na terenie Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu doszło do zbrodni. W jednej z sal dydaktycznych ujawniono zwłoki młodego mężczyzny, który leżał pod ścianą z ranami ciętymi w okolicach szyi oraz brzucha. W sali panował nieporządek – wszędzie leżały przewrócone krzesła i było mnóstwo krwi.

Studentów zaalarmował przerażający kobiecy krzyk, dochodzący z dolnych partii budynku. Na miejscu zastano dwie kobiety, roztrzęsione i przerażone. Jedna z nich miała ranę kłutą w okolicach brzucha. Sprawa była poważna. Kto dokonał zabójstwa wykładowcy? Kto ciężko zranił pracownicę Dziekanatu Wydziału Administracji i Nauk Społecznych? Kto doprowadził do skrajnego przerażenia szefową tego Dziekanatu? Na to pytanie musieli odpowiedzieć studenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w ramach zajęć „Procedura karna”.

Wiedzę nabytą podczas wykładów o tej tematyce studenci musieli przełożyć na praktykę i wykonać czynności procesowe, które nie tylko pozwolą na wykrycie i zatrzymanie sprawcy przestępstwa, ale również pomogą właściwie zabezpieczyć dowody w sprawie. Oczywiście wszyscy podołali swoim zadaniom.

Studenci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków, zabezpieczyli dowody, które jednoznacznie wskazały, iż mordercą jest Pan Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych! Studenci dokonali zatrzymania i doprowadzenia sprawcy zabójstwa do pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz wstępnie rozpytali podejrzanego, który nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

Historia makabryczna, ale oczywiście były to jedynie ćwiczenia praktyczne wykonywane w celu zrozumienia i utrwalenia skomplikowanych treści z przedmiotu „Procedura karna”.

 

dr Izabela Sękowska

Kierunki medyczne – #rekrutacjatrwa!

Przypominamy – trwa rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 r.  Dział Rekrutacji i Promocji AMiSNS czeka na Twoje pytania:451 177 566512 542 967512 543 321  e-mail: rekrutacja@amisns.edu.pl poniedziałek –

Czytaj więcej »