Studenci kierunku lekarskiego na konferencji w Japonii

W dniach od 31 lipca do 8 sierpnia studenci kierunku lekarskiego AMiSNS, pani Edyta Zomkowska i pan Dawid Pilewski, przebywali w Japonii, gdzie mieli zaszczyt uczestniczyć w dwóch międzynarodowych konferencjach: Konferencji Neurologicznej w Sendai oraz Międzynarodowej Konferencji Nauk Medycznych w Tokio.

Uczestnicząc w konferencji w Tokio studenci wygłosili swoje przemówienia. Pani Edyta poświęciła swój wykład tematyce innowacyjnych metod diagnozy dysfagii neurogennej, natomiast pan Dawid skupił się na analizie i ocenie przydatności sprzętu diagnostycznego używanego podczas neuromonitoringu kręgosłupa.

Pani Edyta i Pan Dawid przesłali swoją relację z wyjazdu:

W trakcie pobytu w Japonii poznaliśmy wiele wspaniałych osób ze świata medycznego. Nawiązaliśmy bliższy kontakt m.in. z lekarzami z Tajlandii, Tajwanu czy Kanady, z którymi podtrzymujemy kontakt do teraz. Dostaliśmy też zaproszenie na kolejną konferencję, która ma się odbyć w Tajlandii, aby również tam zaprezentować swoje wykłady. Jest to dla nas wyjątkowe wyróżnienie.

W wolnych chwilach podróżowaliśmy Shinkansenem i zwiedzaliśmy kraj kwitnącej wiśni. Edycie najbardziej spodobało się Kioto, a w niej sławna dzielnica gejsz. Natomiast Dawid był pod wrażeniem Hiroszimy i muzeum poświęconemu wybuchowi bomby 6/08/1945 r.

W Japonii byliśmy cały czas myślami z naszą uczelnią i grupą lekarską. Szczególnie ciepło pozdrawiamy gr. C2, która przez ostatni rok stała się naszą małą lekarską rodziną.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku w większym składzie będziemy mogli reprezentować naszą uczelnię na kolejnych międzynarodowych konferencjach.

Edyta i Dawid”