Wizyta studentów psychologii w Fundacji „Nasz Przyjazny Dom”

12 listopada grupa studentów psychologii wraz z prof. uczelni, dr Ryszardem Makarowskim, wzięło udział w wizycie studyjnej w sopockiej Fundacji „Nasz Przyjazny Dom”. 

Fundacja „Nasz Przyjazny Dom” powstała, aby wspierać osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi w samodzielnym funkcjonowaniu. Właśnie ten cel realizuje sopocki ośrodek, który zamieszkuje dwanaścioro podopiecznych fundacji. Mieszkańcy ośrodka są poddawani rehabilitacji fizycznej oraz, przy wsparciu asystentów, uczą się zaradności osobistej, samodzielności i aktywności społecznej m.in. poprzez przygotowywanie posiłków, uczestnictwo w zakupach czy udział w różnorodnych warsztatach. Dodatkowo Fundacja wspiera podopiecznych w rozwoju zawodowym, aktywizując ich w ramach działalności gospodarczych prowadzonej przez Fundację.

W ubiegłą niedzielę studenci V i I roku psychologii wraz z profesorem uczelni, dr Ryszardem Makarowskim, mieli okazję osobiście zapoznać się z zasadami funkcjonowania ośrodka. Podczas wizyty studyjnej pani Renata Birtus, Prezes Zarządu Fundacji, opowiedziała studentom o przyczynach powstania fundacji i celach, jakie realizuje. Pani Birtus przybliżyła również przybyłym trudności, które towarzyszyły powstawaniu ośrodka, a także realia codziennego funkcjonowania placówki.

Kolejnym etapem wizyty było  zwiedzenie ośrodka. Przyszłych psychologów po budynku oprowadzili jego mieszkańcy, którzy podzielili się ze studentami swoimi doświadczeniami oraz przybliżyli realia życia w ośrodku. Zwieńczeniem wizyty był wspólny spacer. 

– Wizyta była ciekawa i wartościowa. Mieliśmy kontakt z podopiecznymi, wymieniliśmy się doświadczeniami z kadrą oraz mogliśmy przyjrzeć się placówce jako potencjalnemu miejscu pracy – podsumowała jedna z uczestniczek.

Zapraszamy na spotkanie IFMSA-Poland

Zapraszamy wszystkich członków IFMSA-Poland oraz studentów zainteresowanych działaniem w elbląskim oddziale kandydackim IFMSA-Poland na spotkanie, które odbędzie się 12 grudnia o godzinie 8:45 w sali

Czytaj więcej »

Zbiórka słodyczy dla FABRYKI DOBRA

Drodzy Studenci! Za nami zbiórka słodyczy dla podopiecznych stowarzyszenia Fabryka Dobra. Inicjatorem akcji byli członkowie Koła Naukowego Elbląskich Pedagogów oraz studenci kierunku pedagogika pod opieką

Czytaj więcej »

Delegacja z Chin w AMiSNS

Wczoraj, 6 grudnia, na naszej uczelni gościła delegacja z Chin. Podczas spotkania omówiono zasady współpracy naukowej oraz edukacyjnej, jak również ustalono harmonogram pracy i kierunek

Czytaj więcej »