Wizyta studentów psychologii w Fundacji „Nasz Przyjazny Dom”

12 listopada grupa studentów psychologii wraz z prof. uczelni, dr Ryszardem Makarowskim, wzięło udział w wizycie studyjnej w sopockiej Fundacji „Nasz Przyjazny Dom”. 

Fundacja „Nasz Przyjazny Dom” powstała, aby wspierać osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi w samodzielnym funkcjonowaniu. Właśnie ten cel realizuje sopocki ośrodek, który zamieszkuje dwanaścioro podopiecznych fundacji. Mieszkańcy ośrodka są poddawani rehabilitacji fizycznej oraz, przy wsparciu asystentów, uczą się zaradności osobistej, samodzielności i aktywności społecznej m.in. poprzez przygotowywanie posiłków, uczestnictwo w zakupach czy udział w różnorodnych warsztatach. Dodatkowo Fundacja wspiera podopiecznych w rozwoju zawodowym, aktywizując ich w ramach działalności gospodarczych prowadzonej przez Fundację.

W ubiegłą niedzielę studenci V i I roku psychologii wraz z profesorem uczelni, dr Ryszardem Makarowskim, mieli okazję osobiście zapoznać się z zasadami funkcjonowania ośrodka. Podczas wizyty studyjnej pani Renata Birtus, Prezes Zarządu Fundacji, opowiedziała studentom o przyczynach powstania fundacji i celach, jakie realizuje. Pani Birtus przybliżyła również przybyłym trudności, które towarzyszyły powstawaniu ośrodka, a także realia codziennego funkcjonowania placówki.

Kolejnym etapem wizyty było  zwiedzenie ośrodka. Przyszłych psychologów po budynku oprowadzili jego mieszkańcy, którzy podzielili się ze studentami swoimi doświadczeniami oraz przybliżyli realia życia w ośrodku. Zwieńczeniem wizyty był wspólny spacer. 

– Wizyta była ciekawa i wartościowa. Mieliśmy kontakt z podopiecznymi, wymieniliśmy się doświadczeniami z kadrą oraz mogliśmy przyjrzeć się placówce jako potencjalnemu miejscu pracy – podsumowała jedna z uczestniczek.

O cukrzycy z seniorami

Dnia 16.04.2024 r. z inicjatywy Parlamentu Studentów AMiSNS odbyła się prelekcja „Słodka nauka – tajemnice cukrzycy” dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu. Celem spotkania

Czytaj więcej »